Lexikoukr - free books, tutorals...

ГОЛОВНА   -    Шкільні підручники: Елементарна логіка

Універсальний довідник школяра


Назва: Елементарна логіка. Підручник для гімназій і Духовних семінарій
Автор: Г. Струве
Видавець: Видавець: N.Terletsky. Київ. Електронна книжка
Рік: 2013
Формат: djvu
Мова: українська

Підручник Г. Струве «Елементарна логіка» для викладання й самонавчання, схвалений Ученим Комітетом Міністерства Народної Освіти й Святішим Синодом

Елементарна логіка в школі

…не одержавши ні найменшого поняття про найелементарніші основи логіки, цього необхідного посібника при всякому … дослідженні, умови всякої справжньої освіти та самостійного мислення, як в області теорій, так і в практичному житті. Чого ж можна чекати … від молодої людини, що одержала … освіту без цього первісного фундаменту? Чим буде вона керуватися в житті при виборі й оцінці різнорідних поглядів, що діють на неї? Не знайома з найпростішими засобами істинно критичної оцінки чужих поглядів, вона прийме, навіть після закінчення курсу наук в університеті, звичайно без усякої критичної самостійності, ті погляди, які, заслужено або незаслужено, користуються найбільшою популярністю в тому тісному середовищі, до якого вона випадково належить!..

      Г. Струве. Елементарна логіка


      Чи потрібне викладання Елементарної логіки, як обов'язкової шкільної дисципліни?

      Чого вартий хмарочос освіти, що складається з великої купи різноманітної інформації з багатьох шкільних предметів, якщо він побудований на хисткому фундаменті, не скріпленому знаннями елементарної логіки? Чи зможе власник такої середньої освіти навести лад в тих кучугурах інформації, зрозуміти спільність, відмінність та взаємозв’язок законів, понять, підходів і розкласти ці величезні навали логічно по полицях для зручного користування?
      Взагалі, чи може здійснюватися в оптимальному режимі процес оволодіння шкільними предметами, якщо у учня відсутні навички елементарного логічного мислення, а школа, не зважаючи на його непідготовленість до сприйняття інформації, починає посилено її завантажувати в молоду людину?
      Відповідь очевидна: навчити учня елементарним знанням і навичкам логічного мислення потрібно на самому початку шкільного процесу.

 

Див. також шахи в школі: практичні заняття з елементарної логіки.

 

Українською мовою

Оригінальною мовою

Завантажити 01 оригінал

 


КРАЇНИ
Flag Counter

       LEXIKOUKR  2013