lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2023


Що відбувається у світі? - Ярмарок...Автор: М.Терлецький
11 листопада 2023 р.

 

 

 

Поки Земля ще крутиться,
Поки ще світло, а не пітьма,
Господи, дай же Ти кожному,
Що йому мало, чого нема.
Розуму ще дай мудрому,
Коня - боягузу - втекти,
Золота ще дай багатому...
І не покинь нас у скруті Ти.

Господи, мій Ти правдивий,
Зеленоокий, Боже Ти мій,
Земля ще й досі крутиться,
Й це, певно, їй дивно самій.
Допоки їй сил настане
Й вогонь її час не задме,
Дай же Ти всім потрохи...
І не забудь про мене.

Расул Гамзатов
(переклад М. Терлецького))- Що відбувається у світі? - Стабільності немає, - говорив герой відомого російського фільму.
Виявилося, що в Росії не тільки нестача стабільності, але й надлишок геномодифікованих кремлівською пропагандою, націленої на знищення собі подібних. Точніше, не подібних, а неподібних до себе людей, відмінних за способом мислення, поведінкою, моральними цінностями. Якщо в Росії це явище можна назвати ректифікацією модифікованого суспільства від нормальних, але чужорідних, то поза межами своєї країни Росія чинить масовий геноцид інших народів. На превеликий жаль, в цьоиу ключі мова може йти не тільки про Росію. Іран, Північна Корея, Палестина...

Чим же відповідає світ тим, хто став на шлях повернення до права сильного, до печерної справедливості? Україна й Ізраїль стали на шлях боротьби за захист своїх цінностей решти цивілізованого світу. А інші? Деякі допомагають Україні й Ізраїлеві. Але більшість накрила імла байдужності, вони віддають перевагу вичікуванню й бездіяльності, вони ввірували, що все розсмокчеться саме по собою. Є й такі, що підтримують політику людожерів 21-го століття. При цьому - не дивуйтеся! - претендують на найвищі посади в демократичних країнах.

Ось ООН. Дії Росії суперечать Статуту цієї організації. Але жодного разу не було спеціального засідання, на якому учасники цієї організації запропонували б Росії добровільно покинути ООН, як країні, що порушила Статут ООН. Втім, не стали змінювати і Статут для того, щоб зробити процедуру звільнення порушників більш доступною.

Або візьмемо НАТО. Дитячі за поведінкою витребеньки Угорщини проти рішення інших учасників розширити блок додатковими членами. І що? НАТО з наполегливістю, гідної кращого застосування, продовжує терпіти.

Чи поглянемо на ЄС. І тут, у сотий раз, терплять витівки тієї ж Угорщини. І знову намагаються городити город, щоб обійти вето Угорщини на допомогу Україні. А чи не простіше зібратися й запропонувати Угорщині добровільно покинути товариство, з яким вона постійно незгодна? Або поміняти Статут, що вилікувати себе від цієї угорської хвороби?

Що відбувається у світі? - запитаєте ви. Відповім: ярмарок дурості й надто шкідливої для майбутнього байдужості.

 

 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013