lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2023


Ви можете не підтримати Україну в її важкі часи, але таким чином ви кинете свою велич під ноги вбивцям і не убезпечите нащадкам блага свободиАвтор: М.Терлецький
09 листопада 2023 р.

 

 

 

Ми, народ Сполучених Штатів, щоб створити досконаліший союз, установити правосуддя, забезпечити внутрішній спокій, запровадити спільну оборону, сприяти загальному добробуту та убезпечити нам самим і нашим нащадкам блага свободи - видаємо і встановлюємо цю Конституцію для Сполучених Штатів Америки.
КОНСТИТУЦІЯ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ)

Ceterum censeo Rossiam delendam esseЯ певен, що ті 40% громадян США, які мають сумніви щодо підтримки наразі України, мають замислитися, що станеться з їх країною, якщо Росія не буде переможеною зараз. А буде занепад величі США, перекреслення першої армії та економіки світу, підйом самооцінки Росії, Китаю, Ірану, Північної Кореї. Їх посилена мілітаризація. Війна з Китаєм за Тайвань стане невідворотною справою часу.
Теж стосується і західноєвропейських країн. Чи вони думають, що агресія не вийде за межі України? Що агресор наїсться українцями і їх не чіпатиме? Невже Друга світова нічому цих громадян не навчила? Не закарбувала в пам’яті нащадків загиблих, що агресор – це не тимчасовий носій смертей у їх домівки, це убивця з незмінною перманентною психологією.

Можна звинувачувати Україну, що за тридцять років не побудоване демократичне суспільство. Що в Україні не проведений лікнеп з народовладдя. Що ж, дійсно, останній лікнеп, на цій території, відбувся сто років тому. Він стосувався мови, але й досі люди не розуміють, де руська, де російська, а де радянська. Наразі конче потрібен лікнеп вже не мовний, а філософський і громадянській. Лікнеп з застосування інструментів демократії, або по-іншому, зброї демократії. Люди не знають, що це таке, отже, не вміють користуватися. Та й чи доступні ці інструменти? Ми ж пам’ятаємо, коли влада в 2000 році відкрито проігнорувала волю громадян, висловлену на референдумі, тобто вчинила, на мою думку, замах на конституційний лад, основи якого прописані нормами Конституції, частиною яких є норми про референдум.

Можна звинувачувати Україну в недемократичності, коли існує прірва між доходами, які отримують громадяни (не від бізнесу!) від держави. Прірвою між навіть законними доходами громадян, коли один отримує 3 тис., а інший намагається отримати 9 млн., тобто на три порядки. Не в десять разів, як в демократичних країнах, а в тисячі. І це законні доходи, але чи є вони справедливими?

Можна говорити, що така прірва є головний ворог до єдності українців, коли навіть за законом ми так роз'єднанні: чи розуміє босий того, що в черевиках за десятки тисяч доларів. А йде ж Україна в ЄС, де розрив лише на один порядок… Непорядок, скажете ви. Згоден.

Можна закидати, що отримуючи шалені доходи, чиновники збагачуються ще й на корупції. Можна дорікати, що й досі голова ВСУ Князєв не отримав покарання. Що найвищі посадові особи в державі мали бізнеси та телеканали. Можна говорити багато дещо про особливості української демократії. І це правда.

Але тут увага! Яке має відношення це внутрішнє України до того, щоб пасти США та ЄС на коліна перед агресором, Росією, яка загрожує життям мешканців і західної Європи, і Америки, і всього світу, погрожуючи звичайною і хизуючись ядерною зброєю? Це абсолютно різні речі, якими жонглюють американські політики, підмінюючи одну проблему іншою, аби заплутати людей. Неправда рано чи пізно буде з’ясована, але наслідки обману людей можуть бути трагічними.

І наостанок. Уявіть якій підйом буде в Росії, яка зараз каже, що воює з усім Заходом, а тоді у всіх селах і містах будуть транспаранти: ми перемогли Захід! З усіх каналів цілодобово будуть верещати солов’ї та скобеї про велич Росії і падіння "сатанинського Заходу".

З моменту припинення війни в такому стані, як зараз, Третя світова стане справою часу. Що тоді скажуть ці 40%, які наразі думають так, як думають. Думайте, американці й європейці, бо ви можете втратити те, що маєте. Назавжди.

 

 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013