lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2023


Кремлівські відьмаки та долар по 150+Автор: М.Терлецький
09 жвтня 2023 р.

 

 

 

Ceterum censeo Rossiam delendam esse


Якби Григорій Квітка-Основ’яненко міг наразі почати писати про дивне і незбагненне, що відбувається в Росії, то він, напевно, почав би словами:

- Смутний і невеселий сидів собі на лавці, у новій підземній «світлиці», що відгородив від противної хати, кремлівський пан сотник Володимир Володимирович Путін. Хоч парень собі і чепурний був, а тут і у суботоньку на свій 73-й день рождєннія не брав білої сорочки, та й - прощайте у сім слові…
А виною сєму було те, що війна, яку він розпочав і яку уявляв легенькою і швидкою вправою, пішла не за його планом. Хоча він і намагався переконати себе в іншому, але кожен день приносив нові й нові події, що намагалися посіяти в його голові сумніви у своїй вірі. А ще отой огидний долар, який підштовхував його чеканну монету до знецінення і нехтування нею з боку заморських купців. І що з тим доларом робити?

Втім, відійдемо від неперевершеного слова українського письменника у світ російських реалій. Ось глашатай Кремля закликав росіян не звертати увагу на ріст курсу долара:

- Приводу для занепокоєння досі, як і раніше, немає. Є певні коливання, але ми все-таки живемо в рублевій зоні. Тому така надмірна увага до курсу долара, можливо, емоційна, але, скоріше, це рудименти минулого. Потрібно звикати жити в рублевій зоні й не почувати себе настільки залежними від курсу долара.

Якщо перевести слова Прес-секретар президента Росії, то вийде, що треба звикати жити без всього того, що виробляють у доларовій зоні і продають за долари. Тобто без звичних за якістю авто, телефонів, комп’ютерів, побутових приладів… А це вже якось не те, що хотіли і за що підтримували майже одностайно кремлівського сотника…

Отже, не тільки ракети і гармати б’ють по агресору. Б’є і Долар. Причому, на відміну від гармат, він досягає до будь-якого кутка Росії, до кожного росіянина.

Lexikoukr постійно тримає увагу на війні долара з рублем. Ось 4.10.2023 (Війна гармат і війна грошей: що сильніше?); 3.10.2023 (Долар 100+); 30.09.2023 (Долар: контрнаступ); 7.09.2023 (Долар знову поліз нагору: SOS!); 9.08.2023 (Долар. Крок назад – три кроки вперед); 4 11 Березня 2023 р. (Про навантаження антитерористичною коаліцією на ресурси путінсько-лукашенківського агресора з метою виводу його зі стану пружної деформації); 23.02.2023 р. (Про докладання сил світової цивілізації для приборкання російського тероризму) та інше.

Нагадаємо, що 19 місяців тому, 11 березня 2022 р. банк Росії встановив офіційний курс долара США на рівні 120+ рублів (біржа дала результат в 134 рублі), що було вище на 19 одиниць вище теперішнього курсу. Як бачимо, у долара ще залишається задача відвоювати втрачені за 19 місяців 19 рублів і зайти до кінця року на позицію принаймні 150+.

 

 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013