lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2023


Війна гармат і війна грошей: що сильніше?Автор: М.Терлецький
04 жовтня 2023 р.

 

 

 

Россія не есть держава промышленная, земледельческая или торговая.
Россія есть держава военная, и назначеніе ея - быть грозой остальному міру"
(Николай I)

Війна, що почалася в лютому двадцять другого, для більшості росіян була малопомітною й не торкалась їх безпосередньо. Кудись на захід з Росії ішли ешелони, десь там, в Україні, стріляли з гармат, скидали бомби, вибухали ракети. Донбас і Крим були далеко від центру Росії, поготів від Далекого Сходу, де був мир і спокійне життя людей, для яких війна йшла лише в телевізорі. Звичайно час від часу забирали чоловіків і везли на фронт, і дехто навіть повертався в труні. Проте на голови росіян не падали бомби, не ревіли звуки повітряної тривоги, не потрібно було серед ночі бігти з дітьми у бомбосховище. Працювали у звичайному режимі школи та дитсадки.

Але у війні Росії проти вільного світу є інша, крім суто військової, сторона. Це війна фінансів та економік. І ось удари цієї фінансової зброї не відразу, проте невідмінно і впевнено досягли всієї Росії, кожного і цій країні, зокрема й тих, хто вважав, що війна його не торкнеться. Не те, що Росію перетнули траншеї, покраяли мінні поля, обплутав колючий дріт, а незупинно зростаючий курс долара, або краще сказати безперестанне падіння національної валюти і започаткований рух в бік кризи для російського суспільства, почав розвіювати велику ілюзію видатних успіхів, пов’язаних з захопленням Криму та Донбасу. Більшість росіян вже не бачать плюсів від приєднання 0, 00…% території до існуючої, величезної, малозаселеної, невпорядкованої, яку вже потрохи передають через оренду сусідній країні. Що додасть зруйнований вщент Донбас кожному росіянину? І що втрачає кожний росіянин, коли багатства країн – ліс, нафта, газ, золото, алмази – вивозять з країни, аби спалити отримані кошти на війні? Результат порівняння не на користь дій кремлівської влади, що жене Росію чвалом в прірву і породжує у росіян велику порожнечу безвір'я.

Повертаючись до питання у заголовку, переконаний, що при курсі долара до рубля 200:1, а поготів 300:1 питання пересічних росіян щодо доцільності продовження війни, чи потрібен за таким умов Крим та Донбас, стане риторичним. Фінансова зброя б’є навіть сильніше за ракети.

 

 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013