І Китай втрутився. Спочатку вранці, в день річниці нападу Росії на Україну, на сайті МЗС Китаю з’явилися "лютневі тези" мирного плану, розроблені, очевидно, Комуністичної партією Китаю і опубліковані, не менш очевидно, як передмова до візиту Генерального секретаря ЦК КПК Сі Цзіньпіня в Москву.
Про головний лейтмотив цих тез красномовно свідчить їх дата появи і назва "China’s Position on the Political Settlement of the Ukraine Crisis" (Позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи). Про символізм дати ми вже сказали. Що стосується назви, то в око так і пре китайська позиція: це не російська агресія, це українська криза. Саме такою є справжня оцінка Центрального комітету Комуністичної партії Китаю агресії Росії. Де-факто це означає, що Китай став на бік Росії у її агресії проти України, взагалі, на бік агресорів. Памятаючи, що Китай і Росія є членами Радбезу ООН, то це дуже тривожний сигнал для людства.
Про отруту китайського плану ми вже писали.
Що в миролюбному плані Китаю для України є миролюбним?
Китай, певно, коли потрібно, "забуває" свою історію, як у 1850 році Росія захопила його територію (Справедливое" присоединеніе чужихъ территорій Россіей) і об’явила ці землі власністю Російської імперії відомою резолюцією імператора Миколи І:
"Де один раз піднятий російський флаг, там він спускатися не повинен".
Цей "мирний" план є навіть гіршим ніж мінські домовленості, він щось на зразок троянського коня, якого Китай намагається запхнути в стан миролюбних сил. Це план створення прецеденту не засудження агресії, а, навпаки, її підтримки.
На щастя, світ добре бачить істинний зміст китайських пропозицій врегулювання "української кризи".
Голова італійського уряду, виступаючи перед депутатами, дала оцінку і цьому плану, і тим, хто його намагається просувати:
- Знаєте, я не настільки лицемірна, щоб сплутати слово "вторгнення" зі словом "мир". І тому я вірю, що ми не повинні схвалювати вторгнення РФ в Україну…
Якими, на вашу думку, мають бути умови, коли ми сідаємо за стіл переговорів? Ми повинні чи не повинні вимагати, щоб Росія припинила воєнні дії і вивела війська з території України? Вважаєте, що ми маємо переглянути кордони України, чи як? Чи ви вважаєте, що ми повинні віддати Москві території, які вона окупувала й провела на них референдуми про приєднання, так чи ні?..
LEXIKOUKR EST. 2013