lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2023


Чи потрібна така ООН, де правлять бал Росія й підтримуючий її КитайАвтор: М.Терлецький
26 February 2023 р.

 

 

 

Ceterum censeo Rossiam delendam esse


Ліга Націй
В 1920 році за підсумками Першої світової війни була утворена Ліга Націй — міжнародна структура, перед якою ставилися завдання роззброювання, запобігання воєнних дій, забезпечення колективної безпеки, урегулювання суперечок між країнами шляхом дипломатичних переговорів, а також поліпшення якості життя на планеті.

Однак у дійсності Ліга довела свою неспроможність. Вона не відреагувала на те, що Німеччина захопила Австрію, Чехословаччину й напала на Польщу, розв'язавши Другу Світову Війну, на те, що Італія анексувала Албанію. Не були реалізовані положення Статуту про захист територіальної цілісності й політичної незалежності її членів і про створення для цього спільних Збройних Сил з національних військових контингентів членів Ліги Націй.

ООН
Тому, з урахуванням неспроможності Ліги, результатів етапів Другої світової війни, а також політичних процесів, що проходили у світі в той час, в 1945 році була заснована Організація Об'єднаних Націй. Створюючи ООН, держави мали намір заснувати структуру з урахуванням тих недоліків, що були допущені при організації роботи Ліги Націй. Остання припинила своє існування 20 квітня 1946 року, передавши свої повноваження й функцій в Організацію Об'єднаних Націй.

Як показав час, ООН виявилася також неспроможною в захисті територіальної цілісності й політичної незалежності її членів. Слід зазначити, що в порушення Статуту в центральний орган була прийнята Росія. Більше того, Росія, член Ради Безпеки, сама вчинила агресію проти України, порушивши суверенітет її території. Володіючи правом вето й з підтримки Китаю, який утримується щораз у прийнятті рішень проти незаконних дій РФ, ООН перетворилася в організацію, яка не тільки не захищає суверенітет її членів, але й практично покриває агресивні дії її членів проти суверенних держав.

Чи потрібна така ООН і що робити далі?
Ліга Націй була створена, щоб уникнути повторення передумов і результатів Першої Світової Війни. ООН – для запобігання подій Другої Світової Війни. Однак захоплення території України Росією при потуранні й бездіяльності ООН тільки підтверджує, що ООН перетворилася сьогодні в безплідний і навіть шкідливий орган, як колись Ліга Націй. Очевидно, державам, які сповідують в 21 столітті повагу до суверенітету незалежних держав, виступають активно проти держав-агресорів, варто було б покинути орган, у якому Росія агресор, а Китай "утримується", і створити новий орган, наприклад, Організацію Суверенних Держав чи з якоюсь іншою назвою.


 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013