lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


До вподоби чи ні, терпи, красуне, за гріхі свої...

(Вигнання Росії з Путіним звідусіль)Автор: М.Терлецький
15 грудня 2022 р.

 

 

 

Ceterum censeo Rossiam delendam esse


2022рік став для Путіна й Росії дуже значним.

Спочатку почалося вигнання з Європи. 25 лютого Рада Європи призупинила членство РФ в організації через вторгнення Росії в Україну. А 16 березня 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо негайного виключення Росії. Таким чином, Росію вигнали з організації, а також з парламентської асамблеї й суду із прав людини.

23 листопада Європейський парламент прийняв резолюцію про визнання Росії державою — спонсором тероризму й державою, що використовує засоби тероризму.

7 квітня 2022 р. Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію про призупинення членства Росії в Раді із прав людини (СПЛ) ООН.

14 грудня 2022 р. видання Foreign Policy повідомило, що в Конгрес США внесли резолюцію щодо виключення Росії з Ради безпеки ООН. Її представили двоє американських законодавців, демократ Стів Коен і республіканець Джо Уілсон, які очолюють незалежну урядову організацію із прав людини.

Взагалі, законність членства Росії в ООН і Раді безпеки викликає сумнів у багатьох. Згідно зі Статутом Організації Об'єднаних Націй, прийом до членів Організації відкритий для всіх миролюбних держав, які приймуть на себе зобов'язання, що містяться в Статуті Організації Об'єднаних Націй і які, по судженню Організації, можуть і бажають ці зобов'язання виконувати».

Слід зазначити, що всупереч вимозі про миролюбність держави й бажання виконувати рішення ООН, Росією вони грубо ігноруються, у тому числі й прийнята 27 березня 2014 року резолюція ООН A/RES/68/262 про територіальну цілісність України. Більше того, з боку Росії пішло незаконне голосування щодо анексії чотирьох українських областей, продовження агресії проти України, скоєння звірств в українських містах і селах.

Взагалі, прийом держав до членів Організації Об'єднаних Націй проводиться рішенням Генеральної Асамблеї за рекомендацією Ради Безпеки. Для приймання держава направляє Генеральному секретареві заяву й лист, у якому воно офіційно приймає на себе зобов'язання, що містяться в Статуті. Потім ця заява розглядається Радою Безпеки й відбувається голосування.

Є великі сумніви в тому, що Росія законно стала членом ООН. Ніяких публічних документів про вступ РФ у цю організацію немає, секретаріат ООН не в змозі знайти "секретні" документи про цю подію у себе й показати їх.

Крім того, Радянський Союз був припинений як юридична особа. І статутні документи ООН не дозволяють прийняти Росію в її органі замість іншої держави. Поготів замість неіснуючої. Процедура повинна відбувається так само, як для всіх держав. І вона у відношенні Росії була грубо порушена.

А якщо прийняття зроблене в невстановлений спосіб, тео й заперечення відносно виключення Росії під приводом, що Статутом ООН не прописана досить чітко процедура вигнання, виглядають цілком несерйозними.


 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013