lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


Ракетний удар по Польщі

Автор: М.Терлецький
14 6листопада 2022 р.

 

 

 

Доля надала ЄС щасливий шанс використати героїчну боротьбу України за цивілізаційні цінності проти фашистської Росії.
Фортуна дала період із середини весни по середину осіни зробити такий внесок у цю боротьбу, щоб добитися поразки агресора до настання зими. І при адекватному розумінні й використанні ситуації це було б цілком можливо.
Витрати великі, але, в остаточному підсумку, виявилися б у багато разів меншими за ті, які прийдуть із початком зими, якщо Росія до цього часу не капітулює. Але знову в ЄС хитрість старого Ашира. Знову кожна країна ЄС прагне бути хитрішою за іншу, а в результаті програє весь союз. Причому заплативши набагато більшу ціну.
З відведених декількох теплих місяців два вже загублені. Чи прийде в ЄС мудрість на заміну хитрості? - Побачимо.
Втім, заява про поставки Україні необхідної зараз зброї в серпні, вересні або ще в більш пізні строки наводить на думку, що деякі лідери в ЄС більше стурбовані дружбою з Путіним і збереженням його іміджу, ніж рятуванням людства від російського фашизму. Може, і фрау Меркель відмовилася відвідати Україну під впливом цього мотиву?
Європа: до розумних чи хитрих?
Lexikoukr 11 червня 2022 р.За повідомленнями ЗМІ, дві російські ракети впали в Люблинському воєводстві на фермі в Пшеводові, що в 7 км від кордону з Україною. Вони потрапили в зерносушарки. У результаті удару загинули дві людини.

Чи були це цілеспрямовані й навмисні удари по території Польщі? З великою долею ймовірності, довідатися істину буде неможливо.

Набагато легше представити, екстраполюючи, перевірену в інших інцидентах, поведінку Росії. Отже, будуть вкинуті десятки версій того, що відбулося. Спочатку почуємо, що це не справа Росії, а України. Далі - що немає незаперечних доказів. Потім, можливо, що цей факт визнають, але як випадковий ненавмисний інцидент.

Наша думка – це було зроблено зумисне й демонстративно. І от чому.

1. Риторика й поведінка Росії завжди побудована винятково на неправді, хитрості й підлості.

2. Село Пшеводов знаходиться в 7 км. від кордону з Україною. Таку відстань (додайте ще деяку відстань до цілі в Україні від кордону, що разом становить уже кілька десятків км.) не можна віднести на передбачене документацією відхилення влучення ракет у ціль.

3. Якби Росія переймалася, що можливе таке відхилення, якби вона побоювалася адекватної відповіді, то вона повинна була б відмовитися від такої авантюри. Але ні.

4. У риториці глашатаїв Кремля вже давно присутня ідея удару по східних країнах НАТО, по країнах, через які йде допомога Україні. Крім того, у Росії давно вже утвердилася лексика, що країна воює не з Україною, а з НАТО. З великою долею ймовірності, це був підступний подвійний удар: перевірити реакцію НАТО й залякати західні країни східної Європи.

5. Росія била, швидше за все, поруч із кордоном, щоб мати можливість сховати, на крайній випадок, навмисність за можливою неточністю ракет. Але, як було відзначено в другому й третьому пункті, це не може бути прийняте як серйозне й переконливе пояснення. Та й коли Росія вирізнялася серйозністю й переконливістю?

Який висновок зроблять Євросоюз, Британія, США й НАТО з того, що трапилося? Зроблять висновок, що повірили в ненавмисність того, що трапилося? Чи дадуть самі гідну й рішучу відповідь? Чи знову віддадуть перевагу ретируватися перед шантажем Росії, що знову перейшла червону лінію?

Що ж, побачимо в найближчому майбутньому.

Lexikoukr ще в червні пропонував рішення проблем, що завдає й буде надалі завдавати Росія. Інакше проблеми стануть настільки хронічними, що, можливо, навіть падіння ЄС на коліна перед Росією. Європа: до розумних чи хитрих?


 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013