lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


Сьогодні Путін обнулив ООН и завдав удару по НАТО, США, Китаю та Індії

Автор: М.Терлецький
30 вересня 2022 р.

 

 

 

Сьогодні Путін обнулив ООН. Його рішення в односторонньому порядку міняти кордони держав ставить під сумнів у необхідності такої міжнародної організації, оскільки він де-факто перебрав на себе її функції. Путін поставив себе навіть вище таких країн, як США, Китай, Індія. ООН виявилася настільки розгубленої й безпомічної, що безсила виключити Росію із числа членів її Ради Безпеки. І це притім, що на сьогодні відсутні підтверджувальні документи про прийняття Росії навіть в члени ООН. Клініка, скажете ви? Не знаю, але сказане вище є фактом.

Отут взагалі виникає питання: якщо Путін перебрав на себе функції ООН та її Ради Безпеки, то чи не час такій безпомічній структурі сказати гудбай? Дивною також виглядає позиція Китаю й Індії. Імовірно, вони упокорилися й віддали роль лідера в азійському регіоні Путіну.

Хотілося б торкнутися ще й військового аспекту. Сім місяців агресії Росії проти України, на думку багатьох експертів і аналітиків, знищили міф про армію Росії як другу в світі по могутності. Російська пропаганда, на всіх рівнях, заводить лейтмотив, що вона воює не з Україною, а з НАТО й Заходом. І в такий спосіб показує, що, якщо вона не тільки тримає паритет, але навіть за сім місяців змогла відвоювати деякі території, то НАТО і її головний учасник США, є також далеко не першими у військовій силі. Тим більше, що Путін почуває їхню слабину відносно його заяв про можливість застосування стратегічної зброї.

Після невдалої військової кампанії в Афганістані, відсутність разючого військового програшу Росії й така поведінка НАТО і її учасників, дають величезні можливості Путіну показати «силу» тих, «з ким він воює», не тільки громадянам своєї країни, але й великим азіатським державам.

Такі обставини зводять військову агресію Росії в ранг глобальної геополітичної кризи. І отут головне питання: чи знесе ООН, США, Китай, Індія, НАТО без належної реакції такий «ляпас» від Путіна?

 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013