lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


 

Москва не готова до переговорів з Києвом

 

Автор: М.Терлецький
05 вересня 2022 р.

 

 

«Послухай-но, сусід,-
Від тебе стільки Україні було бід,-
Ти сірий й сивий, приятель, і хоч я не такий,
Проте давно нутро я твоє вовче знаю;
А тому звичай мій простий:
З вовками не робити мирових,
Я, краще, шкіру геть із них знімаю»


 

 

Останнім часом у ЗМІ з'явилися думки, що Росія готова до переговорів і шукає можливості. На жаль, зважений аналіз заяв із Кремля свідчить про помилковість такої думки.

Будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що переговори з агресором, що захопив частину чужої території, що наніс величезний збиток громадянам і економіці держави, можуть початися тільки після безумовної згоди на вивід військ Росії з України й лише про предмет відшкодування заподіяного збитку. Окремим питанням має бути питання про демілітаризацію Росії або про створення безумовно діючого інструмента безпеки України надалі, у першу чергу для мирного співіснування з такою країною як Росія.

Однак, на початок вересня цього року Москва готова лише прийняти капітуляцію України. Контурно позицію Росії окреслив Путін, причому заявою, позбавленою конкретного змісту: «Ми не відмовляємося від мирних переговорів…»

Раніше Lexikoukr вже писав про відношення до договору з Москвою пересічного українця і щодо російських заяв про денацифікацію, денаціоналізацію, російську (не руську!) мову й демілітаризацію.


Цей пробіл змістовності керівника Кремля надалі постійно заповнював Пєсков. На початку липня прес-секретар російського президента сказав, що мова про поновлення переговорів Росії й України не йде. Вже ближче до кінця того ж місяця Дмитро Пєсков повідав, що переговори між Росією й Україною таки можливі, і Москва ніколи не говорила про закриття цих дверей.

У середу, 3 серпня, Пєсков повідомив, що Росія була й залишається готовою до рішення української проблеми (!) дипломатичним шляхом на своїх умовах… Наші умови прекрасно відомі українській стороні. 4 вересня в інтерв'ю Павлу Зарубину Пєсков заявив, що переговори із Зеленським можуть іти лише про виконання Києвом умов Москви, умови залишаються незмінними (якими, не уточнив), операція йде своїм ходом, усі цілі будуть досягнуті.

Ця риторика ясно показує, що переговори Кремль вести не має наміру. Він висунув ультиматум про капітуляцію України й продовжує стояти на своєму. Про це чітко висловився 4 серпня Президент України Володимир Зеленський, підкресливши, що Росія пропонує не діалог і примирення, а ультиматум, який звучить так: «якщо ви не зробите так, як ми хочемо, ми будемо вас убивати»

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013