lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


 

Захід і НАТО проти Росії: Міфи та реальність

Автор: М.Терлецький
25 травня 2022 р.

 

 

Широкомасштабна війна Росії проти України, що почалася 24 лютого, розвіяла багато міфів.

По-перше, міф про всезнаючі захвалені розвідувальні й аналітичні центри блоків і окремих країн. Почнемо з того, що ці центри, зокрема в Росії й деяких країнах Заходу, були впевнені в тому, що Росія здатна протягом декількох днів змусити капітулювати Україну. Росія вже до війни готувалася до переможного параду, а Захід вивів з України свої посольства й запропонував Зеленському засоби для евакуації. Однак щось пішло не так…

Життя показало, що до висновків таких експертів необхідно ставиться з високою долею скептицизму.

По-друге, був зруйнований міф, створюваний пропагандою Росії, про виняткову могутність своєї армії. Події після 24 лютого показали, що єдиним елементом російської армії, вартим уваги є ракетні війська. І то у випадку війни з Україною, яка не мала необхідних і достатніх засобів ППО. Організація воєнних дій військовим командуванням яскраво показали неспроможність військової доктрини й слабку підготовленість офіцерського складу "другої" армії світу.

По-третє, розчинився міф про готовність Заходу відбити будь-яку агресію з боку Росії. І тут не тільки острах можливого ядерного удару з боку Росії, але й страх, що виказувався постійним підкресленням неучасті Заходу у війні.

За три місяці, що пройшли з початку війни, у якій Україна захищає не тільки себе, але й за своєю спиною Захід, останній так і не зміг забезпечити Україну в необхідному обсязі зброєю. Постійні розбірки між західними країнами про те, хто що дав, коли дасть і чи дасть взагалі, дають повну відповідь, що ні НАТО, ні весь Захід не були готові самі відбити агресію, якби Росія оголосила їм війну.

Ідуть розмови про те, що окремі країни поставлять щось через місяць, через два, до кінця осіни… Ще тільки запускаються програма з виробництва зброї… А тим часом, на найважливіших ділянках бойових дій, що впливають на результат війни, Росія має перевагу в артилерії в кілька десятків раз. Щоб відбити наступ агресора, ця зброя необхідна сьогодні, а не через місяць - два. І Захід виявився неспроможним у вирішенні цієї проблеми.

У мене немає сумніву, що така ситуація була б і у випадку нападу з боку Росії на країни НАТО.

Окремо хочеться торкнутися можливості ядерної атаки з боку Росії. Як відомо, Росія в тій або іншій формі заявляє світу про готовність нанести ядерний удар. І отут, у світлі того, що ми побачили про готовність Заходу протистояти у війні зі звичайним озброєнням, виникає далеко не риторичне питання: чи готовий Захід до ядерного удару Росії по будь-якій країні у світі? Чи піде у відповідь аналогічний удар по Росії? Чи подібні заяви так і залишаться заявами на тлі своєї неготовності? 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013