lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


 

Нелогічна логіка Путіна й загальна мобілізація в Росії

Автор: М.Терлецький
08 травня 2022 р.

 

 

 

 

Зараз багато міркувань про те, чи ухвалить Путін рішення про загальну мобілізацію. Прихильники негативної відповіді на це питання пояснюють свою позицію тим, що такий крок Путіна став би підтвердженням того, що Путін не домігся у війні Росії з Україною ні за тиждень, ні за місяць, ні навіть за два з половиною місяця поставлених цілей. Тобто програв цю фазу війни. І тому не має іншого виходу, як поставити всю країну під рушницю. Тому, по логіці деяких експертів, щоб не показувати Путіну себе в ролі програвшого, мобілізації не буде.

Нагадаємо, що по логіці деяких експертів, і війна взагалі не повинна була початися. По логіці.

Насправді в цих висновках логіка підмінена переконаннями, тобто тими припущеннями, які ми вважаємо правильними, тому що вони підкріплені нашими власними доказами й переконаннями інших. Питання тільки в тому, чи були "наші докази" справді доказами?

Але от війна почалася, і ці експерти заговорили про особливу логіку Путіна, або навіть про відсутність у нього такої. Чи так це? На чому ґрунтувалося їхнє переконання про неможливість війни? На тому, що війна з Україною привела б економіку Росії – і не тільки - у жалюгідний стан. Викладу ланцюжок послідовних висновків експертів методом від противного:

(1) Путін почне війну –> (2) санкції, допомога Заходу Україні, мотивація українців для опору –> (3) втрати Росії в економіці, в армії –> (4) можливий навіть програш у війні –> (5) Путін не почне війну.

Але Путін війну почав. ЧИ є зазначений ланцюжок послідовністю строгого доказу однозначного значення проміжних і кінцевого результату? Ні. Тому що це ланцюжок передбачуваних результатів, з тим або іншим ступенем імовірності. Це ланцюжок наших переконань, що так тиає рапитися. А переконання, як відомо, категорія не абсолютно логічна, а психологічна. Сьогодні ми переконані, що Сонце обертається навколо Землі, тому що ми це спостерігаємо власними очами, а завтра, почитавши підручник, ми змінюємо своє переконання. На відміну від істини, яка була до нашого "просвітління" і залишилася такою після.

Так, що таке "нелогічна" логіка Путіна? Це теж переконання, його переконання, у тому, що він на правильному шляху досягнення мети. Як і у випадку з "логікою" експертів його переконання теж можуть бути неправильними. Не відповідними до істини. Але це не обмежує його робити згідно зі своїми переконаннями.

Тому, вертаючись до питання про можливість загальної мобілізації в Росії, можна впевнено сказати, що ймовірність такої події ніякі "логічно обґрунтовані" думки експертів виключити не можуть.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013