lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


 

Чи планували США розгром Росії? І чого дійсно хоче США?

Автор: М.Терлецький
28 березня 2022 р.

 

 

Міркування над поведінкою США з 2014 року й особливо перед і після 24 лютого 2022 року приводить до висновку, що Америка зовсім не зацікавлена не тільки у військовому розгромі Росії, але й в економічному розвалі. Усі ті санкції, які зараз уводить Захід, можливо було ввести й в 2014 році. Була можливість їх підсилити й після 24 лютого настільки, що Росія швидко припинила б опір і стрімко пішла до дна. Але це не робили. І навіть зараз акселератор тиску не переведений у граничне положення.

Крім того, США знали про напад Росії на Україну. Політика США, що полягає в тому, щоб не надавати жодним чином наступальне озброєння й, більше того, не передавати вкрай необхідне й у достатньому обсязі оборонне озброєння, у першу чергу, засоби ППО, говорить про те, що США не прагнуть повного розгрому Росії, а лише мають на меті зниження військового й економічного потенціалу РФ і таким чином примусити прийняти низку потрібних для США рішень.

Ключ до розуміння стратегії США полягає в тому, що вона вважає своїм справжнім супротивником не Росію, а Китай. І дії США спрямовані на те, щоб знайти в особі Росії не супротивника, а важливого партнера в протистоянні з Китаєм.

Військова поразка Росії з великою часткою ймовірності привела б до початку процесу ділення країни на невизначену кількість суб'єктів, з неконтрольованим переходом у їхні руки ядерної зброї. А географічна близькість до Росії Китаю й віддаленість США в цьому випадку створювала умови, при яких значний економічний і, можливо, ядерний потенціал Сибіру й Далекого Сходу виявився б у процесі м'якої дифузії або жорсткого проникнення на стороні супротивника США.

Тому США змушено контролювати тиск на Росію за допомогою України, уникаючи її руйнування. Причому збільшувати тиск поступово до такого рівня, щоб Росія зрозуміла причину й визнала, що єдиним виходом з піке може бути співробітництво зі США.

Не певен, що теперішній Кремль піде на це. І, мабуть, США будуть робити все, щоб, не руйнуючи Росії, змінити фігури у владі на тих, з якими можна було б домовлятися.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013