lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


 

Чи відкриє Другий фронт Європа і Америка
проти нашестя російських орд?

 

Автор: М.Терлецький
23 лютого 2022 р.

 

 

Основними причинами Другої світової війни стали
політичні суперечності, породжені недосконалою
Версальською системою світового порядку та агресивна
експансіоністська політика фашистської Німеччини,

 

 

Сумна хроніка
В 2014 році Росія захопила український Крим. Світова спільнота належним чином не відреагувала на дії агресора.

Далі Росія не де-юре, проте фактично захопила частину території України на Донбасі і 8 років проводить воєнну кампанію проти України. І знову Захід виявився носієм глобальних цивілізаційних цінностей лише для ока і обмежився вербальними суперечками з домішками легких фінансових укусів товстошкірої Росії.

21 лютого 2022 року Росія, порушивши норми ООН, самостійно визнала частину території на українському Донбасі, двома суверенними державами і почала вводити свої війська. Нагадаємо, що наразі Росія є союзною державою разом із Білоруссю, і Лукашенко не раз заявляв, що в разі військових дій проти Росії Білорусь буде приймати в них участь на боці союзника. Крім того, в Білорусі знаходиться ще й ударне угрупування російських військ.

А що ж світова спільнота? Держави Америки і Європи евакуювали свої установи з Києва і заявили про те, що їх військові частини не будуть приймати участь в разі повномасштабної війни Росії в Україні. І це при тому, що Будапештським меморандумом Україні було гарантовано безпеку у зв'язку з приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Уроки минулого
І тут на пам'ять приходять події майже сторічної давнини. 1 вересня 1939 року так само дві країни - Третій Рейх та Словацька республіка - розпочали війну проти Польщі.

Згідно з договорами, Британія та Франція мали би виступити проти Німеччини. Вони війну-то агресору оголосили, проте фактично були бездіяльними супроти Німеччини. Така собі «дивна війна» в період 3 вересня 1939 року по 10 травня 1940 року, відома ще під назвами як «Сидяча війна», «Drôle de guerre», «Phony War», «Sitzkrieg».

Така бездіяльність дозволила Третьому Рейху успішно завершити Польську кампанію, реалізувати план і окупувала Норвегію, Данію, Бельгію, Люксембург, Нідерланди, північні та центральні райони Франції. Згодом Франція припинила опір. 22 червня 1940 був підписаний договір на окупацію 2/3 французької території. Після капітуляції Франції 16 липня 1940 року Гітлер видає наказ про вторгнення до Великої Британії. А 22 червня 1941 року нападає на СРСР. І навіть на той час антигітлерівська коаліція не була створена.

Подальше все добре відомо: Війна, яку можна було зупинити в 1939 році, досягла такого масштабу, що спричинила величезні людські й матеріальні утрати. Кількість жертв досі точно не встановлено. За приблизними підрахунками, у війні загинуло понад 60 млн осіб.

Така ціна вчасно не зупиненого фашизму, який, за визначенням Вікіпедії, (італ. fascismo, від італ. fascio — «об'єднання») є різновидом політичного режиму, а також радикальною авторитарною імперіалістичною політичною ідеологією, характерними ознаками якої є сильний культ особи, мілітаризм, тоталітаризм, імперіалізм та ідея єднання, мобілізації нації й держави проти ворогів. З погляду на сучасну Росію, яка відкрито заявляє вустами вищих посадових осіб і пропагандистів про приєднання суверенних держав-сусідів зокрема військовим шляхом, все вкладається в цю дефініцію.

Повертаючись до подій в Україні, попри очевидного повторення описаних подій 40-х років минулого століття, Захід з завидною сталістю продукує помилки минулого, ховаючись подалі від російсько-фашистської агресії.

Чи буде другий – західний фронт антиросійської коаліції, чи Захід прийняв рішення здати Україну, як Польщу в 1939?

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013