lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


 

Про суверена і енфер’єра,
лікполітнев і майдани
в пострадянських країнах

 

Автор: М.Терлецький
17 лютого 2022 р.

 

 

Майдан - це наслідок відсутності у народу
необхідних, доступних і достатніх
конституційних інструментів прямої демократії

 

 

Досвід 30 років розбудови державності в пост радянських країнах, зокрема і в Україні, показує, що коли суверен, яким де-юре є народ, передає частину своїх повноважень іншим особам, не залишаючи за собою право на супервізорство за їх діяльністю , тобто позбавляючи з власної волі себе де-факто генеральних владних повноважень, приводить до того, що суверен (сюпрем) де-юре виявляється і де-юре, і де-факто енфер’єром (сюбалтерном).

Причому цей процес відбувається у законний спосіб, коли більшість владних повноважень безпосереднього народовладдя (прямої демократії), на підставі законодавства, заміщується представницькою демократією (репрезентативним народовладдям) без запоруки здійснення прямого контролю з боку народу за здійсненням повноважень пресдтавниками. Поготів у наслідку, ті, що отримали від народу (суверена) повноваження, прийняли закони, якими обрізали права самого суверена на управління країною до мінімуму міноруму.

На жаль, за 30 років не відбувся соціологічно-політичний лікнеп в більшості пострадянських країн, зокрема й в тих, що "попереду всієї планети"

Зрозуміло, що ті, хто "зверху", як би не ототожнювали себе з патріотами й демократами, не були й ніколи не будуть зацікавлені в проведені загальнонаціональної програми лікполітневу (ліквідації політичного невігластва) і поверненню справжньому господарю добутих непосильною працею невластивих їм повноважень. Додамо, що всі ці 30 років телебачення і решта ЗМІ, які їм належать, зробили з цієї теми табу. Її не побачити на екранах. Про неї мовчить влада і опозиція, мовчать політологи, мовчать журналісти. І лише наслідки відсутності у народу необхідних, доступних і достатніх конституційних інструментів прямої демократії ми маємо змогу побачити, коли несподівано, як на видимо загашених торф’яних болотах, прориваються раз у раз вогняні спалахи у вигляді революційних майданів.

 

див. souverain suprême inférieur subalterne 


Читати ще...
Чи віддали б Зеленський і Порошенко так свій бізнес?
УКРАЇНА: ЕПОХА ТРУТНІВ І ЛИХА
ТРИ ВОРОГИ УКРАЇНИ
ЕКОНОМІЧНІ ФОРМУЛИ УКРАЇНИ
Порожній для народу проект ЗУ "Про всеукраїнський референдум"


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013