lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2022


 

Можливий сценарій військових дій Росії

 

Автор: М.Терлецький
26 січня 2022 р.

 

 

Дружба дружбою,
гаранти гарантами,
а тютюнець має бути свій

 

 

Найближча історія війн розвинених і багатих країн з біднішими доводить, що сценарій наступу набагато прозаічніше, ніж захоплюючі атаки кінноти в війнах на початку 20-го століття чи наступ танкових армад в другій світовій. Досить згадати війни в Іраку, Лівії, Югославії.

Сьогодні ви не побачите початку жодної операції розвинених країн в серйозній війні з наступу сухопутних військ чи морської висадки. В першу чергу ракетами з наземних комплексів і повітряних носіїв знищується найважливіші засоби оборони противника, деморалізується особовий склад і цивільне населення, ліквідується економіко військовий потенціал, щоб легко і без значного опору противника реалізувати цілі. Сухопутна частина операції, реалізується після придушення основних сил оборони противника.

Навіть коли мова не йде про ядерну зброю, ракетні неядерні можливості є вирішальними у визначенні переможця у війні.

Коли мова йде про вірогідний повномасштабний воєнний напад Росії на Україну, то треба враховувати можливість одночасного ракетного удару двома-трьома сотнями балістичних і крилатих ракет по великих групах військ, по аеродромах, по вузлах зв'язку, командним пунктам, по засобам радіолокації, засобам радіотехнічної розвідки, скупченню військ на полігонах, у місцях розгортання, по артилерійських складах, базах техніки. По економічно-промисловим об'єктам, залізничним вузлам, мостам через Дніпро, електростанціям, щоб зупинити електропостачання й зв'язок. Не виключати з оцінки можливі удари по адмінбудівлям, Верховній Раді, Офісу Президента, Кабміну. Зрозуміло, що українців цікавить не те, що відбувається на галасливих пташиних токовищах, які транслює ТБ. Українців цікавить, що Україна може протиставити в разі здійсненя такого сценарію. Розраховувати на міжнародне міцне "Ні!" агресору? Ось німці підтвердили те, що писав на шматку берлінської стіни Гончаренко п'ять років тому: "Nein!" А інші? Чи надали нам гаранти - підписанти Будапештського меморандуму необхідне для створення щита від ракетної атаки? Очевидно, що ні. Поготів, саме від одного з підписантів і йде ця загроза.

Певен, що до такого папуаського людожерства з ракетною атакою не дійде, сподіваюся також і на інстинкт власного самопорятунку Кремля й російських генералів. Але все ж Україні, аби "дружньо" жити з таким сусідом, потрібно мати ракети з радіусом ураження до 5 тисяч км. Такі ракети повинні мати високоточні боєголовки з потужними неядерними вибуховими зарядами, націленими на російські військові командні центри чи важливу інфраструктуру.

Такі ракети Україна здатна створити і має створити. Перефразуючи відоме прислів’я, скажу: дружба дружбою, а свій тютюнець має бути. Ще Якщо завтра війна… Що маємо?
Якщо завтра війна… Путін і війна проти України
Підписантам Будапештського меморандуму...
Росія и Захід. Війна художня и реальна

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013