lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2020

Епоха Водолія і "Хід королеви"

Початок

 

Автор: М.Терлецький
05 грудня 2020 р.

Уолтер Тевис. Ферзевий гамбіт (рос.)

 

Вітер перемін вже летить з космосу. 17 грудня 2020 Юпітер, як стверджують астрологи, входить в Знак Водолія, а 19 грудня туди входить і Сатурн. 21 грудня очікується їх з'єднання. Починається новий 960 річний цикл, нова ера — ера Водолія.

Схоже, щось дійсно відбувається в світі. Людей вже не чіпляють історії, де юристи (Блондинка, англ. Blonde, 2000), їх не цікавлять політики з їх аморальними набутками, навіть з нашумілого й нескінченного для використання «Все королівське військо — англ. All the King’s Men).

В тренді інженери, фізики, математики, біохіміки, вчені різних галузей науки. Одні працюють в НАСА, інші доводять теореми століття, створюють багатотомні словники, доводять швидкість передачі інформації у бездротовий спосіб до немислимих величин, готують апарати для польотів до інших планет, проникають в середину віріонів, розміром в декілька сотень нанометрів. Можна назвати з десяток культових фільмів, так би мовити, про "le nouveau cri de la mode parisienne." Погодьтеся, що на такому тлі корупціонери на посадах в державних органах навіть з їх величезними статками виглядають жалюгідними за своїм тривіальним рівнем розумових здібностей та інстинктом хапати і тягнути все у свій гаманець.

Саме відчуттям сильної спраги людей до будь-яких видів діяльності, де розкриваються видатні інтелектуальні здібності, я можу пояснити те, що фільм "Ферзевий гамбіт" ("Хід королеви") б’є рекорди переглядів.

- Нарешті! Створили гідний дуже змістовний, виважений інтелектуальний серіал, - висловлює почуття багатьох одна з глядачок.

Скажу відверто, я подивився лише першу серію, і фільм мене не пройняв. В першій серії можна побачити лише коротку партію в 4 ходи, що відома всім початківцям-шахістам. Так, що напружувати мозок не доводиться. Але у фільмі було те, що малювало деякі паралелі, щоправда тоненькими натяками – це юний вік і надважка і велика мета – стати кращим у світі.

Так сталося, що деякий час до виходу картини у прокат, я прочитав декілька книжок про Роберта Фішера, переглянув декілька його шедеврів, зокрема і його знамениту партію з Бірном в жовтні 1956 на New York Rosenwald. Гру 13-ти річного юнака. Цей натяк також підсилювало і вступне слово автора: « Чудові шахові партії гросмейстерів Роберта Фішера, Бориса Спаського та Анатолія Карпова роками радували таких гравців, як я. Оскільки "Ферзевий гамбіт" - це художній твір, то мені видавалося розумним не додавати їх до складу персонажів, хоча б для уникнення колізій».

Далі буде… В тому числі про розбіжності в показі фінальної партії.

 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013