lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2020

Скасування посади Президента та очікування покращення

 

Автор: М.Терлецький
27 листопада 2020 р.


 

Все частіше лунає на всяких шоу-токуваннях думка, що скасування посади Президента негайно дасть країні філософський камінь для трансмутації. На мою думку, скасування посади Президента не вплине ні на економічні формули держави, ні на рівень політичної освіти, ні на рівень громадянської свідомості, ні на наявність політичних партій (не плутати з бізнес-проектами в політиці).

Очевидно, що може бути багато суб’єктів, але необхідно виключити перетинання повноважень і обов’язків. Потрібно виключити можливість одночасного створення суб’єктами та існування в правовому полі двох протилежних за змістом унормувань. Уявімо собі, якби шкільна геометрія ґрунтувалася одночасно на двох постулатах: 1) паралельні прямі не перетинаються; 2) паралельні прямі перетинаються?! Певно, що це не була б ні геометрія Евкліда, ні Лобачевського. Це було б щось гірше нісенітниці – хиба.

Ліквідація одного з суб’єктів/об’єктів може зменшити кількість багів стосовно перетинань і двозначності лайєбілітиз, які наразі існують, проте може створити нові – прогалини невизначеності цих компонентів за причини знищення їх носіїв.

Взагалі, спостерігаючи за тим, як мислить штучний мозок, переконаний, що все наше законодавство потрібно пропустити через Quality Control з метою виявлення багів і усунення їх, а розробку норм необхідно вести з застосуванням QA testing за допомогою штучного інтелекту.

На порозі стоїть й проситься другий тайм лікнепу.

Перший тайм почався рівно сто років тому. Але, коли читаєш репліки на кшталт "її не можна не слухати, не бачити", а розумієш з контексту, що людина намагалася якраз заперечити можливість бажання і слухати і бачити, то переконуєшся, що й цей тайм ще не закінчився.

А втім, зараз потрібно розпочинати другий тайм. Лікнепу політичної та громадянської культури і поведінки. Замість шоу-шабашів зі лжепророками, політичними шарлатанами, невігласами, аферистами ...

Напевно, теза "буття визначає свідомість" справедлива, але це не лише логічна імплікація, це еквіваленція між цими двома явищами. Простіше кажучи, є взаємно однозначна відповідність між навколишнім і внутрішнім. Існує безперервний кругообіг матеріального та ідеального, так би мовити, автоматична синхронізація стану одного в залежності від стану іншого. І суспільству конче потрібно не тільки збагнути і засвоїти це, але й застосувати осягнене на практиці.

Читати ще...

УКРАЇНА: ЕПОХА ТРУТНІВ І ЛИХА

 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013