lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2020

"Совок" помер, хай живе "совок"

 

Автор: М.Терлецький
24 жовтня 2020 р.


 

Наближається 25 жовтня 2020 року – дата, коли ми обиратимемо депутатів сільських, селищних, міських рад громад. Також пройдуть чергові вибори сільських, селищних, міських голів (мерів) в усіх областях України.
Знову ради, ради, ради. Знову Совєти, знову Совок?

 

Не так давно в дописах на сторінках груп у ФБ ми ділилися думками про совок минулий і теперішній. Лейтмотивом йшло, що головне, визначальне у їх схожості лежить навіть не в назві. Головне в тому, що там і тут народ, громадяни, не мали й не мають реально доступних прав безпосередньої участі в управлінні державою. Пряма демократія починається і закінчується за декілька хвилин на виборчій дільниці. Решти безпосереднього використання свого права на владу громадяни практично позбавлені.


Єдиний інструмент – доступний референдум з широким колом головних питань щодо справжнього демократичного устрою держави, що міг би прорубати віконце в комірчину, де заховали подалі від людей їх конституційне право бути вирішальним найголовнішим носієм влади і де замаскували доступну можливість не тільки обирати, але й припиняти достроково повноваження, і ще багато чого іншого, влада великого капіталу підмінила незначними, для замилювання очей, можливостями громадян, аби не народ, а великий капітал, зокрема через своїх депутатів і чиновників, міг бути й надалі де-факто головним носієм влади в країні.

 

Ці вибори надзвичайно важливі, як для Європейської Солідарності, що можуть стати міцним плацдармом для подальшого реваншу Порошенка і реальної можливості двовладдя з усіма найгіршими наслідками, так і для зміцнення хитких редутів Слуг народу.
Як перші, так і другі довели зокрема протягненням без погодження з народом продажу землі свою невідповідність очікуванням, нездатність підняти рівень життя народу, стримати корупцію, покарати за злочини при здійсненні владних повноважень.


Отже, 25 жовтня громадяни мають скласти іспит на своє бачення, кому віддати владу - олігархам чи демократам.

Щодо олігархії як форми устрою майже на всьому пострадянському просторі, то вона є продовженням модифікованого совкового вірусу, який в умовах відсутності протидії йому з боку нерозвинених громадянських суспільств викликав тяжку й довготривалу епідемію з діагнозом: хто був ніким, той ним і залишився. Я про народ.


І це не тільки в Україні. Останні події в Хабаровську, у Білорусі показали, що громадяни позбавленні майже повністю прав, а влада поводить себе з народом як бандитське угрупування.


І на останок. Невтомний дослідник, патологоанатом російської дійсності, пан Нєвзоров, на підставі виконаного й вивченого розтину соціально-політичного організму за назвою РФ, зробив заяву відносно думки декого, що Радянський Союз вже відійшов у небуття.

.
- Нічого подібного! Він прийшов, він повернувся. Остаточно й безповоротно. Тільки тепер Політбюро змінило політбюро. І цей совок набагато лютіший і сіріший,  ніж той, що впав у летаргію в 93-му році.


"Совок помер", хай живе "совок"?

 

 

 

 

 

 

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013