lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2020

МІЖНАРОДНИЙ ПОЛІТИК ПОРОШЕНКО,
ЗБИТИЙ ТЕЛІФОНОМ

 

Автор: Микола Терлецький

15.07.2020


Незвідані шляхи Господні. Інколи заподіяне мале зло відгукується сильніше за більше лихо. Ось Путін, хоча і не зізнається в цьому, розв’язав не об’явлену, але фактичну війну в Україні, яка призвела до десятків тисяч загиблих, до зруйнованих  домівок, сіл і міст.

 

Була, звісно, стурбованість світу цією жорстокою агресією, але Путін не дуже зважав на цю схвильованість. А от, негадано-неждано, збили всього один літак з кількома сотнями іноземців – і тут почалося!

 

У липні 2017 року країни-члени Спільної групи з розслідування (Join Investigation Team) ухвалили рішення здійснювати кримінальне провадження у справі в межах правової системи Нідерландів. Ропочалося слідство. І ось у Президента Росії всередині щось луснуло. Він відчув себе збитим "Буком".

 

Переляканий Путін відразу змінив законодавство. З’явилися норми про пріоритет внутрішнього законодавства над міжнародним, тобто рішення суду зазделегідь постановили не визнавати і не виконувати. В доповнення були здійснені кроки, аби ніяким чином не позбутися верховної влади. А себе, зрозуміло, перебуваючи при  владі, головний росіянин не видасть для покарання жодній країні. Захищаючись навіть ядерною зброєю.

 

Несподівана дрібниця,  що переважає, здавалося б, значно важливіші справи, сталася і з Порошенком. Коли він посміювався на сходах ДБР над недолугою правоохоронною системою, яку сам і створив, він і гадки не мав, що якась телефонна розмова, а не факт значного корупційного злочину, стане роковою і покладе край його амбіціям бути політиком світового рівня.

 

Знову підвела пристрасть Порошенка збирати все, до чого дотягаються руки. Ось скупка картин призвела нещодавно до його близького знайомства зі слідчими. Але там свої, доморощені. Побігають, пошумлять і забудуть. А от колекціонування телефонних розмов з іноземними можновладцями - то зовсім інше.  Ці не забудуть. Тепер до поняття нерукопотисненної людини в міжнародній дипломатії додався інший свіжиший - термін: нетелефонорозмовна людина.  Тобто людина, з якою ризиковане спілкування телефоном.

 

Після такої події  жоден іноземний лідер, навряд чи захоче брати слухавку, аби говорити з Порошенком про будь-що, а про серйозне конфіденційне – поготів. В кращому випадку до телефону відправлять чиновника третього рівня.

 

Ось така віртуальна стигма з’явилася раптом на пасторі братів іі сестер по вірі. Пороховірі. Не плутати  з християнською.

 

Чи стане це кінцем його мрії залишитися політиком світового рівня, чи матиме якийсь шанс, побачимо за найближчими місцевими виборами. Для нього – це можливість значно підсилити свою політичну владу в країні для подальшого реваншу.

 

Забаганка Порошенка повернутися у високу міжнародну політику може відбутися лише через повернення на вищу посаду в країні.   Не виключені також "його майдани", щоб провести позачергові президентські. Особливо у разі вдалих результатів на місцевих. Тому туди будуть направлені колосальні грошові і людські ресурси. І Турчинов там не останній в мобілізації…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013