lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2020

ЦУГЦВАНГ У ПОРОШЕНКА И КОМАНДИ

 

Автор: Микола Терлецький

23.06.2020


Читаю коментарі й ловлю себе на думці, що Поршенко прийшов до найвищої влади на хвилі вербального софізму й той же сценарій крутить зі своїми прибічниками зараз.


У всіх запало в голову, що П.О. обіцяв продати бізнес, якщо стане Президентом. Став. В 2014 році. А вже 15 листопада 2015 р. (нагадаю: День: 724 від початку Революції Гідності), в інтерв'ю з Тімом Себастіаном у програмі CONFLICT ZONE заявив, що не обіцяв продати свій телевізійний канал.  

Журналіст:
— Для чого він вам (5 канал)? Ви - Президент. Ви маєте інші справи. Хто ще з президентів у Європі має свій ТБ канал?

Знервований П.О. так і не зміг вигадати нічого кращого за те, що він не обіцяв продати. Ніколи!


Ось фрагмент розмови (оригінальною мовою):


— Mr. President, you want to show the world you bring a new era, you want to show openness, you want to show transparency. Why does the president need and get a lot of criticism what you need your own television station? Why? The OSCE says top official for media freedoms as Mr. Poroshenko should sell his TV station. It’s my firm view that elected politicians should not own and control media outlets in their country. Why do you have it?
— That’s a very good question. In 2003 when I was opposition politician I had created the first free Ukrainian media which was has an absolutely public and transparent relations between journalists and owner and that was the first example …
— But this is a conflict of advantages, is not it?
— No, no, no, Tim, sorry, possible…
— But you promised to be different …
— No, I never promised to sell the fifth channel. Never.
— But you promised to be different from oligarchs who owned media in this country.
— I'm different and if you see fifth channel may be one of the most… the channel who is the most criticized and one of the most free. This is the fifth channel. This is a very reputable journalist and why should…
— Why do you need it? You’re president.  You have other things to do. Why do you need it? What other president has the channel in Europe?


Збуджений П.О. так і не зміг вигадати нічого кращого за те, що він не обіцяв продати. Ніколи!
— No, I never promised to sell the fifth channel. Never.

 

А ось з останніх вербальних шедеврів П.О. стосовно повернення Україні та українцям власних картин, про що я нещодавно писав.


"Ми хотіли повернути Україні і українському народу те, що українцям належить по праву"

 

Ще раз переглядаю коментарі. І ще раз переконуюся в справедливості  висновку дослідників про те, що люди, які тягнуться одне до одного, мають багато спільного: часто-густо одні й ті ж слова, однакова логіка, схожі цілі. Це я про апологетів П.О.


Так, за інформацією журналістів OCCRP, в серпні 2014 року, в розпал кровопролитних боїв на сході України, включаючи бої за Іловайськ, Порошенко заснував офшорну холдингову компанію - Prime Аssets Partners Ltd. Журналісти проекту «Центр дослідження корупції та організованої злочинності» (OCCRP) оприлюднили результати розслідування, згідно з якими Президент України Петро Порошенко заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen.


На виправдання П.О. його прихильники завжди повторюють його слова, що через офшорні структури, створені для передачі активів в траст, не проведено жодної копійки коштів, у них не відкрито жодного банківського рахунку, ніяких грошей ніхто через них не виплачував. Якщо нічого, то для чого? Для чого Президенту, Головнокомандувачу  займатися цією нікчемною справою, а не рятувати солдат, які гинули в Іловайському котлі? Може, насправді, не така вона була мізернрю для нього. Проте хто ж займатиметься нікчемною справою? Хіба, що дурні. Хто-хто, але П.О. точно не з їх числа.

 

Ті, хто відкрито і не зовсім за П.О., так само як і їх кумир, вдало жонглюють словами і використовують софістику, для того, щоб переконати в правдивості своїх умовиводів.
Коли я висловився, що українському суспільству від олігархів так просто і швидко не видряпатися, хіба що вибрати Лукашенка, то моє твердження про довгий і тяжкий шлях відмирання олігархату було відразу перекручене на бажаний сценарій диктатури Лукашенка. Впізнаєте П.О.?
Цікавий хід думок.


Прибічники П.О. взагалі щедрі на цікаві думки. Вони часто висловлюють сумнів у наявності переважної частини патріотичних, адекватних і освічених парламентарів. Ну, просто бумеранг! Нагадаємо, що П.О. наразі є депутатом, і саме неадекватним, бо в нього прогул на прогулі, він пропустив більшість засідань. Його не цікавить робота парламентаря, його цікавлять гроші. А коли ними не пахне, то робота може відпочити. І тут відповідь його прибічникам може бути тільки такою: побудувати парламентаризм з депутатами, що так відносяться до своєї роботи, – те саме, що погоджуватися з філософією Т. Мора.


За п’ять років правління П.О. ми відчули на собі гори негативу. Додайте ще інформацію від його бувших друзів і соратників, згадайте плівки з записами, на яких він виступає в такому вигляді, що немає слів, щоб висловити, ту образу і приниження, яку відчув народ від Порошенка.

Всі прибічники П.О., розуміючи, що люди бачили, як він зганьбився захланністю і нещирістю, завжди починають зі слів: я знаю, що він не пухнастий, я розумію, що його бекраунд… Це так мовиться швиденько, прольотом, аби не втигнути навздогін почути те, що, насправді, кажуть люди, оцінюючи його. Ви, панове адепти, можете вірити, що він здатний еволюціонувати. Але ми - ні!, так само, як і психологи, які знаються на цьому. Бо його серце всі попередні 20 років було віддане мамоні. І, переконаний, там і залишиться.
Він, може, відчуває себе й зараз національним лідером, може, й ви такої думки, та чи народ, за яким останнє слово, вважає його таким? Думаю, що точніше за три чверті виборців не скажеш.
Я вірю Богу і не вірю П.О.; переконаний, що корисного для країни він вже не зробить. Пам’ятаєте Соломонову притчу про материнську любов? Тільки та жінка, що мала справжню любов до дитини і була їй рідною, змогла пересилити себе і благала віддати свою дитину іншій жінці, аби залишити дитину живою. І тоді всі побачили, яка з двох жінок мати, і яка чужа для дитини.
П.О. міг би мовчки і з залишком гідності відійти, як то зробили інші президенти, а не вести війну з сьогоднішньою владою. З сьогоднішньою владою народ впорається без нього. Але ні, він збирається вести війну до знищення країни. Або моя дитина, або нічия.


Я розумію, що П.О. буде вкладати значні кошти в групи своєї підтримки, які створені по всьому нетпросторі. Звідти ще не раз будуть лунати заклики піти на комроміс з совістю і забути гріхи їх кумира, будуть надходити слова, що ми завзято нищимо єдине прийнятне, тобто їх героя. Але коли герой виявився не героем, і навіть не так-ніяк?..


Отже, цугцванг? Нас, народ,  в позиції: [8/8/8/8/7p/4KNkp/7N/8 w - - ] після нашого ходу 1.Nf3e1 лякають цугцвангом. Цугцванг в голові? У кого?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013