lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2020

ПОРОЖНІЙ ДЛЯ НАРОДУ ПРОЕКТ
ЗУ "ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕФЕРЕНДУМ"

 

Автор: М. Терлецький

17.05.2020


Громадяни в соціальних мережах жваво обговорюють карантин, високу зарплату і премії чиновників, продаж землі, українську і російську мови, військові дії на Донбасі, Усіка, Ломаченка, те, чому влада не ввела воєнний стан, якщо йде війна з Росією, і ще багато іншого.
Питання стосуються всього, крім найголовнішого – свого права керувати державою, якщо обрані ним особи не здатні забезпечити конституційні права громадян.
Майже кожен другий допис містить негативні емоції від дій влади: недовіра, приниження, злість, ненависть, ворожість, песимізм тощо.

Але. Але, якщо у нас ще залишилася гідність, якщо ми ще не раби, то чому німі, коли йдеться про те, щоб мати  права впливати на прийняття рішень у власній країні. Бо, погодьтеся, тільки раби німі!
Виходить правий і далекоглядний був великий Кобзар, коли застережливо писав:

 

Село неначе погоріло,.
Неначе люде подуріли,.
Німі на панщину ідуть.
І діточок своїх ведуть!

 

Поки люди зайняті обговоренням другорядного, Влада наполегливо йде дорогою, аби позбавити громадян де-факто повністю прав на здійснення влади.
Проект ЗУ "Про всеукраїнський референдум", у запропонованій владою редакції, не містить положень, де громадяни можуть дати будь-які накази у формі рішення референдуму для виконання найнятим ними особам для здійснення владних повноважень, включаючі кадрові, а саме:


- дострокове припинення повноважень обраних ними осіб, які не спроможні виконувати належним чином обов’язки чи власні передвиборні обіцянки;

- приймати рішення з усіх питань, що стосуються усіх норм, передбачених всіма розділами Основного закону України.


Отже, громадяни мають вирішити, чи й надалі скиглити, що влада, попри їх волю, робить те, що хоче, чи буди реальним носієм влади у власній державі.
Вільні не мовчать.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013