lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2020

ДО БОЛІ ЗНАЙОМІ ОБЛИЧЧЯ

 

Автор: М. Терлецький

29. 03. 2020 р.

 


Хмари реваншу насунулися на Україну.
«Ви думаєте, що в повітрі запах реваншу, – принюхайтесь! Це запах палаючих шин! Реванш не пройде!» - заявив один з тих, хто прийшов до влади разом з головним персонажем історії, яку ви читаєте.
Очевидно, ми маємо на увазі абсолютно різні речі, коли говоримо про реванш. Те, що сьогодні робиться в медіа, достеменно свідчить: кипить робота по поверненню Порошенка. Навіть, якщо він зараз робить вигляд що він тут ні до чого, що це воля народу, ми відчуваємо його тінь, його руку, що смикає ляльок його театру. Він так робив завжди. Чужими руками.


 

Щур

Я стояв і дивився. Метрах в п’яти від мене у підземному переході, що вів до входу в одну із станцій метрополітену, на сходах, між кам’яними плитами, була щілина. Широка, але дуже тонка, висотою не набагато більше сантиметра. Через цю щілину намагався пролізти щур.


Він встромив свою голову в отвір, але просунутися далі відразу не зміг: шпарина була набагато тоншою за нього.
Тіло тварини напряглося, просунулося зовсім мало і зупинилося.


- Не пролізе, - подумав я і продовжував мовчки спостерігати.


Але тут почалося несподіване. Щур напружився, рушив уперед, і його тіло почало трансформуватися: його висота зменшувалася, натомість він ставав ширшим. І ось тварина стала настільки пласкою, що тепер її форма більше походила на ската, ніж на звичного нам гризуна.
Я дивився на це перетворення як заворожений. Ще мить - і щур зник у шпарині.


- Проліз!

 

Прес-конференція Олександра Зінченка про корупцію Порошенка і команди

Початок вересня 2005 року в Україні завершився скандалом: Держсекретар Президента Олександр Зінченко – одна із ключових фігур в оточенні Віктора Ющенка - написав заяву про звільнення. Президент цю заяву підписав.


Одразу після звільнення, 5  вересня на обіцяній прес-конференції Зінченко назвав причини, які підштовхнули його до цього. Олександр Зінченко звинуватив секретаря РНБО Петра Порошенка і команди у корупції, створенні бізнес-клану для використання влади в особистих цілях і сказав, що вже неодноразово звертався до Президента з вимогою його звільнити. За словами Зінченка, згадані ним персонажі намагаються контролювати правоохоронні органи, впливати на рішення судів, займаються контрабандою, прагнуть перерозподілити власність та медійний простір держави. "На останніх зустрічах усунення Порошенка і команди з посад стало ключовою умовою можливості моєї подальшої роботи в команді президента", - зазначив він.


Порошенко був у шоку. ЗМІ писали, що він написав заяву до Генпрокуратури, МВС і СБУ з вимогою порушити кримінальну справу в зв’язку із заявою Олександра Зінченка, а також позов до суду на нього.


Після таких звинувачень Віктор Ющенко, незважаючи на притаманну йому поведінку, був вимушений розбиратися з "любими друзями" .


Розбірки закінчилися відставкою Кабінету Міністрів на чолі з Юлією Тимошенко, а також звільненням Петра Порошенка, який обіймав посаду секретаря РНБО і який був одним з головних персонажів скандальних звинувачень.


Після такого гучного скандалу, здавалося, що кар’єра Порошенка у владі закінчилася назавжди. Стало очевидно, що система духовних цінностей, поглядів і уявлень, норм і оцінок, що керують його поведінкою,  регулюються лише однією річчю  – грошима. І найпридатнішим інструментом для нього, аби  перетворити нагромадження грошей на процес, подібний до ланцюгової ядерної реакції, була влада. І він це розумів краще за всіх. Він затявся пролізти крізь будь-яку шпарину знову у владу. І проліз!

 

Інтерв'ю Юлії Тимошенко каналу "Інтер", дане відразу після відставки її уряду.

Відразу після своєї відставки Тимошенко дала інтерв'ю на каналі "Інтер".  Ось ключові фрази її виступу.


…мене зупинили на злеті… Сьогодні знову я звільнена і знову оточенням… Я хотіла б зараз розповісти, чому так сталося.... Чому отак зроблено було?
…ніхто в команді Президента мене не очікував як прем’єра. Зі мною Президентом було проведено безліч переговорів, щоб я поступилася своїм місцем заради Петра Порошенка… я не погодилась…
Абсолютно антиконституційно було надано право Порошенку давати напряму доручення міністрам, фактично оминаючи прем'єр-міністра… прийняте тверде рішення, що на базі Порошенка створюється така кризова група, яка, по-перше, створює кризи, а по-друге, робить усе, щоб у вересні уряд пішов у відставку,  скомпрометований…
Порошенко просто самозруйнувався… Я хотіла б ще сказати таку річ. Практично з першого дня найближче оточення президента було розміщено на всі основні грошові державні потоки - це НАК "Нафтогаз", залізниця, "Укртелеком" і багато інших потоків…
Мені була поставлена умова, що … я мушу публічно підтримати, публічно виступити із заявою на підтримку Порошенка, Третьякова і Мартиненка, і сказати, що це - чесні, моральні люди, що вони просто оклєвєтані, і в той же час заклеймити заявою Олександра Зінченка.
Я кинула все і під’їхала до Президента. Я з ним спілкувалась за 20 хвилин до того рокового прямого ефіру, коли він відправив уряд у відставку…
Але ви знаєте, рок є рок... В цю хвилину увірвався Петро Олексійович Порошенко, без будь-якого запрошення, без будь-якого стуку. Він весь був, перепрошую, у соплях і сльозах, і він почав кричати, що тільки що з нього зняли депутатство, що це було підтримано фракцією Блоку Юлії Тимошенко, що це є зрадники, це є люди, які його буквально прибрали з Верховної Ради…


Щодо Порошенка, який втратив і депутатство і посаду, то з того часу він і Тимошенко  - "любі друзі".  А на Зінченка Порошенко написав заяву до Генпрокуратури, МВС і СБУ з вимогою порушити кримінальну справу в зв’язку із його заявою на прес-конференції, а також позов до суду на нього.


Здавалося, що кар’єра Порошенка у владі закінчилася. Але він, як та затята тваринка, намагався пролізти крізь будь-яку шпарину знову у владу. І проліз!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013