lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2020

ТУРЕЦЬКИЙ "ТЕРМІНАТОР", АБО ЯК ВОЮВАТИ З РОСІЄЮ

 

Матеріал: gorlis-gorsky.livejournal.com

понеділок, 2 березня 2020 р.

 

Сьогодні 2196 день з того часу, як
без оголошення війни, російські війська
віроломно напали на Україну..
Вчора знову загинув український військовий
.

 

 

 

 

За ніч накопичується багато нової інформації про бойові дії в Сирії, тому що високотехнологічна турецька армія працює вночі так само ефективно, як і вдень, і росіяни це вже відзначають болем у колінах. А біль цей утворився тому, що звуки від дронів змушують їх приймати колінно-ліктьову позу. Як заявив один з бійців ПВК Вагнер, ще є надія, що їх сплутають із ослами, і таким чином вдасться вижити; в усіх інших випадках шансів залишається небагато.


Ось що ще цікаво: ми якось не надаємо належного значення дуже важливій складовій «дронової війни», від якої росіяни просто в паніці. Ми собі уявляємо, що в небі парить досить велика машина, на пілонах якої підвішені керовані бомби або ракети. Безумовно такі дрони працюють і досить успішно. Тільки ось у піхоти викликають жах зовсім інші дрони – дрони-камікадзе. Ці патрулюють роями й знищують невелику техніку та особовий склад у режимі "тонкого" зачищення.


Так масштабно і саме таку тактику рою дронів застосовували лише ізраїльтяни і лише – в обмеженій кількості. Турки ж влаштували суцільний «викос» піхоти супротивника саме такими машинами. Отже, зрозуміло, чому вагнеровців так перекошує, коли вони розповідають про дронів. Ті летять на низькій висоті й миттєво реагують на ціль. Причому атакувати може відразу кілька машин і з різних напрямків. По суті, порятунку від них немає, оскільки вони легко залітають навіть в будівлю.


Далі ми наведемо цитату з турецького джерела, яке описує саме цей аспект бойових дій, який, думаю, становить великий інтерес для нас як з погляду атаки, так і в плані оборони.


«Туреччина розгорнула хмару безпілотників, щоб завдати удару по підтримуваним Росією сірійським урядовим силам, що, за словами високопоставленого чиновника, було військовою новинкою, яка продемонструвала технологічну перевагу Анкари на полі бою…

 

Це був перший випадок, коли країна у повітряному просторі на такій великій території використовувала рої безпілотників…


Туреччина веде повітряну кампанію, повністю керовану озброєними безпілотниками, які підтримуються важкою ракетною артилерією…».


Як можна зрозуміти, турецькі війська продемонстрували ешелоновану роботу дронів різного розміру та призначення. Першими летять дрони радіоелектронної боротьби (РЕБ) і управління.


Слідом за ними йдуть розвідники-коректувальники, яких супротивник уже не бачить, а відразу за ними підтягуються важкі дрони – штурмовики, що вражають великі цілі ракетами та бомбами.


Як було видно в численних відео, цілями такого важкого озброєння стають або техніка супротивника, або будівлі, чи скупчення особового складу.


Після таких нальотів бійці супротивника, що залишилися в живих, уже без техніки й малими групами намагаються втекти від місця удару, або десь закріпитися. І саме їх вже "докошують" рої дронів.


Виглядає це дійсно жахливо, і нагадує кадри фільму Термінатор, коли роботи прочісують місцевість і "валять" усе живе. Напевно, тут функція управління поведінкою людини досить важлива, але в підсумку, бійці супротивника бачать картину, яка наводить на них страхіття. Вони не бачать супротивника й ховаються від маленьких машинок, які можуть принести тобі прямо під ніс півкіло вибухівки, якої вистачить "із головою" їм і тим, що знаходяться поруч.


По реакції російських військових уже зрозуміло, що до такої війни вони не готові й взагалі не розуміють, як їм діяти.


А тим часом, Туреччина знищила вже більшу частину техніки й особового складу, які постоляки кинули на штурм Ідліба. І процес триває.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013