lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2018

РОСІЙСЬКІ РЕПОРТЕРИ ЯК ПЕРЕНОСНИКИ МОВНОГО СКАЗУ

 

Автор: З. Климчук
10. 10. 2018 г.

 

 

 

 

Німецький журналіст Хайо Зеппельт, що зняв серію фільмів про допінг у російському спорті, відчитав репортера «Росії-1» Ольгу Скабеєву:


- Ви журналіст, ви повинні бути незалежною. Ви не розумієте своє завдання як журналіста… Ольга, ви не розумієте, що у вас немає підстав пишатися своєю країною. Інтерв'ю закінчене.

Він назвав її туполобою, і викинув усю знімальну групу з готелю в Кельні, де проходило інтерв'ю.


Мабуть, пам’ятаєте кумедний епізод в Палаці Незалежності. Коли український лідер з охороною йшли повз кореспондентів ЗМІ, російська журналістка Ольга Скабеєва намагалася у властивій їй манері викрикувати щось президентові України.  Охоронець президента, зі словами «тихіше, тихіше…», міцно обійняв її, давши таким чином зрозуміти, що навіть російські журналісти не можуть влаштовувати балаган на офіційних заходах.


Щось подібне намагався влаштувати недавно її чоловік, кинувшись до Порошенка, але президент поклав свою руку на руку з мікрофоном журналіста-невігласа і спокійно повідомив йому, що не коментує нічого для російських фейк-програм. Після цього п. Попов з обуренням кричав в одному з ефірів, що п. Порошенко схопив його за руку.

 

Недавно російську журналістку-пропагандистку Ольгу Скабеєву ввічливо попросили покинути лондонський готель City Stay, в якому проживали підозрювані у замаху на колишнього російського агента Сергія Скрипаля співробітники ГРУ. Коли Скабеєва відмовилася і спробувала пройти далі, її вивели силою.

 

Що виробляла Скабеєва нещодавно в ПАРЕ - це потрібно дивитися! То переслідувала Олега Ляшка, то намагалася увірватися в кімнату української делегації і припинила спробу лише після того, як Ар’єв попередив, що викличе поліцію і зачинив двері перед знахабнілою репортеркою. Образила Мустафу Джемілєва. ЇЇ безцеремонний дотик до Олексія Гончаренка не залишив жодного сумніву в її вихованості. Було видно, як вона кипіла від слів Берези і того ж Гончаренка, в яких звучала правда про Росію як ізгоя і злочинця.

 

Можна тільки уявити, що з нею відбувалося, коли з неї почали вириватися слова українською!

 

Нарешті вітання «Слава Україні» та гімн України добив її остаточно.

 

Професійна етика і звичайна вихованість журналістів Попова і Скабеєвої добре відома. Ось приклад їх звичайної гречності.

 

На останок. Добре, що носій «русского языка», за законом РФ,  - це статус іноземного громадянина. Бо ті, що вже є російськими громадянами і які так переймаються мовними проблемами в Україні, скажімо Франц Клінцевич та інші, досі в своїх спічах на ТБ «акають», наголошуючи другий склад в словах "Украина" та "украинский". Ось би де застосувати свої знання Попову і Скабеєвій, аби організувати для них лікнеп з мови, яку вони всім нав’язують. Але ні. В них немає часу, бо складають  достатній для російського журналіста словник «великої та могутньої»: упыри, ублюдки, идиоты, шизофреники… 
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013