lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2018

СОЛБЕРІЙСЬКИЙ ТУРИСТ:
ТЕРОРИСТ ЧИ ГЕРОЙ РОСІЇ?

 

Автор: З. Климчук
27. 09. 2018 г.

 

 

 

 

Не так давно ми писали в статті  "Як Росія зі солберійськими туристами клеїла дурня перед світом", як історія зі збитим боїнгом не навчила Росію, що сьогодні в світі, де є доступ до будь-якої інформації, вже давно не існує нічого таємного. Якби не була впевнена Росія, що вона надійно заховала кінці у воду.


Пройшло зовсім небагато часу, як ця істина підтвердилася і в справі про отруєння  Скрипалів з’явилося ім’я - Анатолій Чепіга.

 

Трохи історії.

У березні 2018 року 66-річний екс-розвідник Росії Сергій Скрипаль і його донька Юлія потрапили до лікарні з важким отруєнням.


Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що отруєння Скрипалів ймовірно справа рук Росії, причому злочин був вчинений за допомогою розробленої в РФ бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новачок».

 

 Від Росії негайно був зроблений Захаровою у відповідь хід, який спеціалісти за шаховою нотацією помітили знаком "?", тобто гірший, ніж просто невдалий.  

 

Речниця російського МЗС показала свою повну профнепридатність  і, заперечуючи громадянство Росії щодо показаних Британією осіб,  спромоглася, лише на дурницю, що неабияк потішила світ:

 

- …предоставьте отчество… у наших граждан есть отчество… пальчики на стол!

 

Заява Захарової виявилася не тільки кумедною. Вона перевела Росію в стан цугцвангу, де її країна вже мала робила вимушені ходи, що тільки погіршували позицію Росії.

 

Так, незабаром, Путін, під тиском цивілізованого світу, намагаючись виправити ситуацію, в яку завела Росію багата уява і кмітливість Захарової, був вимушений зробити новий хід і визнав, що особи, яких Британія підозрює у вчиненні злочину, є громадянами Росії.


Це зізнання варте того, щоб його ще раз пригадати:

 

- Мы знаем, что это за люди, - заявив  Путін в інтерв’ю, - мы их нашли… Ничего особенного… Надеюсь, что они сами появятся и сами о себе расскажут...

 

- Они гражданские?

 

- Гражданские, конечно!

 

Варто зазначити, що питання, чи є особи цивільними, журналіст повторював Путіну тричі, поки останній спромігся відповісти. Але найцікавіше оце "конечно". Це варте того, щоб знайти ролик і послухати оригінальну інтонацію. Тоді стане зрозумілим чи захопили російські війська Крим, чи воюють російські військові проти України на Донбасі, чи втрутилась Росія у вибори в США, хто причетний до трагічної долі "не своїх" (Сергій Юшенков, Юрій Щекочихін, Ганна Політковська, Олександр Литвиненко, Настасія Бабурова, Наталя Естемірова, Сергій Магнітський, Станіслав Маркелов, Борис Березовський, Борис Нємцов, Павло Шеремет, Денис Вороненков, Сергій Скрипаль...), до "Боїнга 777" рейсу MH-17 ….

 

- Не они, конечно!

 

Далі, як в класичному цугцвангу, був наступний, ще гірший, хід Росії - передбачена Путіним "ймовірна" сповідь двох чоловіків на російському телеканалі Russia Today, що назвалися туристами Олександром Петровим і Русланом Бошировим. Прийшли, щоб розповісти про себе. Проте відмовилися повідомити, де працюють, де живуть, хто рідні, близькі, хто їх партнери по бізнесу. Навіщо тоді прийшли? Одним словом, від такої темряви стало ще ясніше… Всі сумніви, що це справа Росії, відпали.

 

Скільки мотузочці не витися, а кінець буде
Пройшло всього декілька днів і міжнародна група з Bellingcat та російського інтернет-видання The Insider оприлюднили, що справжнє ім'я чоловіка, який назвав себе Русланом Бошировим, є Анатолій Чепіга. Він має звання полковника ГРУ Росії.

 

Дослідники з’ясували, що на документах Боширова та Петрова були позначки, які свідчать про належність останніх до російських спецслужб.

 

Виявилося, що номер телефону з документів Олександра Петрова, одного з двох підозрюваних "туристів", збігається з номерами телефонів декількох підрозділів Міноборони РФ. На дзвінок за вказаним номером слухавку взяли ... в Міноборони РФ.


Була проведена велика робота по пошуку  "туристів", в результаті якої вдалося дізнатися, що Анатолій Чепіга (Боширов) народився 5.05.1979 р. у російському селі Миколаївка Амурської області поблизу кордону з Китаєм.

 

Після завершення у 2001 році Далекосхідного військового командного училища в Благовєщенську служив в 14-ій бригаді спецназу ГРУ.

 

Чепіга брав участь у другій чеченській війні.

 

У грудні 2014 року президент РФ Володимир Путін присвоїв Чепізі звання «Героя Росії».

 

У заяві Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту у Амурській області йдеться, що Чепіга став «героєм» за виконання "миротворчої місії". В Україні?!

 

Це треба бути такими розумними, аби засвіченого геройським званням військового відправляти труїти Скрипаля під британськими відеокамерами!Ендшпіль.
Мовчить Захарова, мовчить Росія.


Ніхто більше на Росії не вимагає ні "отчества", ні "пальчиков", ніхто не повторює "гражданские, конечно".

 

Цугцванг перейшов у цейтнот. Хода від Росії немає. Прапорець впав.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013