lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2018

ЯК РОСІЯ ЗІ СОЛБЕРІЙСЬКИМИ ТУРИСТАМИ КЛЕЇЛА ДУРНЯ ПЕРЕД СВІТОМ

 

Автор: З. Климчук
20. 09. 2018 г.

 

 

 

 

Минуло два тижні, як ЗМІ вибухнули інформацією про російських громадян, щодо яких прокуратура Великобританії видала європейський ордер на арешт по так званій справі Скрипалів. Їх обвинуватили відразу по чотирьом статтям: злочинна змова, застосування хімічної зброї, замах на вбивство й нанесення тяжкої шкоди здоров'ю поліцейському Ніку Бейлі та Юлії Скрипаль.

 

За цей час риторика російських ЗМІ і офіційних осіб з піною в роті "я не я і хата не моя!" під дією нововиявлених обставин стала куди більш стриманою.

 

ПОСЛІДОВНІСТЬ ПОДІЙ.

 

Захарова: реакція секонд секонд
Після заяви Великобританії позиція Росії була прогнозована і повторювала сюжет "відмазки", як і у справі зі збитим літаком.

 

Ось негайно казкарка з російського МІС, увійшовши в образ Попелюшки ("хоть поверьте, хоть проверьте, но вчера приснилось мне"), в смарагдового кольору черевичках, в одній із пропагандистській програмі на державному каналі  Росії 5 вересня  2018 р. довго тішила ведучих проповідками про фотошоп, тролила Британію і журналістів  художніми образами, символами, ще й замість того, аби назвати цих російських громадян, наказала Британії:


- …предоставьте отчество… пальчики на стол!

 

Захарова призвала Британію перейти від публічних обвинувачень до співробітництва, проте жодним словом не обмовилася щодо готовності Росії передати цих громадян відповідно до європейського ордеру на арешт чи принаймні дати можливість британському слідству допитати їх.

 

Через тиждень після такого роду коментаря всезнаючої Захарової, під тиском всього світу, 13 вересня  2018 р., Путін вимушений був зізнатися, що особи, яких Британія підозрює у вчиненні злочину, є громадянами Росії.

- Мы знаем, что это за люди, - заявив  Путін в інтерв’ю, - мы их нашли… Ничего особенного… Надеюсь, что они сами появятся и сами о себе расскажут...

 

- Они гражданские?

 

- Гражданские, конечно…

 

І ось перше диво трапилося! Без імен батьків, без відбитків пальців, про що так поетично, напрочуд п'янливо і переконливо, під оплески найнятої групи підтримки програми каналу і усмішки ведучих, говорила Захарова, вони - Руслан Боширов та Олександр Петров – "були знайдені"!

 

Беру сміливість сказати, що, аби розшукати цих  росіян, не були потрібні ніякі пальчики. Їх взагалі не було потреби шукати, служиві завжди на службі, під рукою…

 

Так ось ці пересічні громадяни, без будь-яких проблем, після інтерв’ю Путіна, миттєво "знайшли" номер телефону керівника каналу Росія Сьогодні – друге диво! - і запропонували розповісти про себе і своє перебування в Англії.

 

ІНТЕРВ’Ю

 

Імена.
- Вы позвонили мне – почала інтерв’ю М.С. - на мобильный телефон и сказали, что вы - Руслан Боширов и Александр Петров. Это ваши настоящие имена?

 

Відповідь передбачувана і однозначна. І у випадку, коли це їх єдині справжні імена, і у іншому випадку.  Дивно, але журналістка не перепитала, чи це єдині їх імена. Адже, не виключено, що може бути, як у відомому фільмі:  "Скоков Георгий Иванович, он же Гога, Гоша, Юрий, Егор, здесь проживает? "

 

Паспорти.
Пригадуєте слова героя одного з серіалів :


- Небось на Петровке целая канцелярия такие справки шлепает…


Звичайно, паспорти на ім’я Руслана Боширова та Олександра Петрова не фальшиві. Не фальшиві в тому сенсі, що видані офіційними органами. Зрозуміло, що особи, які виконують специфічну роботу, можуть мати декілька паспортів на різні імена і прізвища.

 

Додаткова інформація про осіб від них самих
...Двоє заможних бізнесменів, що долучені до фітнес-індустрії,   мають рахунки і іноземних банках. Стурбовані тим, що відбулося., вони, їх близькі та їх партнери...

 

В соціальних мережах заможні бізнесмени акаунтів не мають. Взагалі всевідаючий інтернет на них нічого не має.

 

Де конкретно живуть і працюють – приватна таємниця - відповідати відмовляються. Хто їх близькі – приватна таємниця. Хто партнери – приватна таємниця. Навіщо тоді прийшли говорити про себе, якщо нічого розповідати не мали на меті?

 

М.С. це не намагалася прояснити. Очевидно, що вона, як і вони, відбувала номер. Їм наказали прийти, але нічого особистого чи службового  про себе не розповідати, - прийшли і не розповіли! Канал попросили зняти ролик  "про інтерв’ю " – зняли!

 

Яка мета перебування у Солсбері?
Наші герої були малослівні: "Готика. Солсберійський собор, шпиль, годинник. Стоунхендж. Сльота завадила".

 

- Фотки? Питання ведучої захопило зненацька. – Немає. Чому немає? Ведуча не наполягала на з’ясуванні, вони промовчали…

 

Питання за кадром.
Чому їх зафіксували камери по дорозі в протилежну від собору сторону в напрямку до місця, де живуть Скрипалі? Відповіді немає.

 

Чому знайшли "Новичок" у готельному номері, який знімали пересічні російські туристи?

 

Куди зникли після інтерв’ю ті, що назвали себе Руслан Боширов та Олександр Петров? Як у воду. І це в теперішньому світі, в якому тяжко щось приховати.

 

Наостанок.
З високою вірогідністю можна прогнозувати, що Росія не надасть можливості попрацювати британським службам з так званими Русланом Бошировим та Олександром Петровим. Причина зрозуміла.

 

Зрозуміло і те, що професійна цінність цих осіб для Росії наразі вже не важить нічого. Це, скоріше, баласт, якого краще позбутися. Звідси й очевидний переляк на обличчях героїв під час "інтерв’ю". Що їх чекає? У найкращому випадку бути схованими від усіх цікавих десь у глухій провінції.

 

І ще. Історія зі збитим боїнгом доводить, що сьогодні не існує нічого таємного, щоб не стало явним. Якби не була впевнена Росія, що вона надійно заховала кінці у воду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013