lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2018

ПОДАРУНОК ДЛЯ РОСІЇ
ВІД «СТАРШОГО БРАТА»
І «ПІСНЯ ПРО ЗАЙЦІВ»

 

Автор: З. Климчук
03. 08. 2018 г.

 

 

 

Країна тотального шпигунства
Останнім часом тема російських шпигунів, діючих і тих, хто «кинув» Росію, не сходить зі шпальт видань і з екранів провідних пропагандистських каналів Кремля: отруєний Скрипаль, чиновник секретаріату Кабміну України, що діяв в інтересах спецслужб РФ, російська шпигунка Марія Бутіна, яка, до речі, була причетна до подій у Криму і на Донбасі, 12 співробітників російської розвідки, яких Мін'юст США підозрює у змові задля втручання у президентські вибори, росіянка, яка більш ніж 10 років працювала в посольстві США в Москві і, ймовірно, займалася шпигунством…

 

Сміється добре той, хто сміється…
Поки найдорожчі ведучі з пропагандистського пулу Путіна глузували з цього приводу над українськими і західними спецслужбами, вихвалялися неперевершеними у світі комплексами "Авангард" і "Кинджал" і хизувалися безкарністю, зухвало кидаючи з прямих ефірів світу «Крим наш», несподівано спливла історія з власним співвітчизником Віктором Кудрявцевим і, можливою  з його боку, передачею спецслужбам країн НАТО, в тому числі США, інформації про застосування гіперзвукових технологій у тих самих бойових ракетних комплексах "Авангард" і "Кинджал". Варто було побачити, як зухвалість ведучих швидко перейшла в розгубленість: а якщо креслення хвалених ракетних комплексів вже не тільки в Росії?!

 

А тут ще заява в прямому ефірі одного з російських каналів екс-заступника глави генштабу Збройних сил України, генерал-лейтенанта Ігора Романенка про роботу в України над ракетами, що долетять до Санкт-Петербурга і до Москви.

 

Проте справжній фурор спричинили не можливі польоти українських ракет в бік Росії, а  звістка, що республіканці та демократи Ліндсі Грем, Роберт Менендес, Корі Гарднер, Джон Маккейн, Бен Кардін, Джин Шахін, об’єднано,  внесли до Конгресу законопроект про посилення санкцій проти Росії стосовно найкритичніших для Росії сфер - енергетичної та фінансової. Будуть застосовані санкції відносно російського суверенного боргу, державних підприємств і олігархів, буде введена заборона на видачу ліцензій американським громадянам на участь в діяльності, пов'язаній з певними проектами з видобутку нафти в Російській Федерації.


Проект  охрестили як  "всеосяжне законодавство, яке посилює санкцій ний тиск на Росію".


Ось де стало зрозуміло, хто сміється добре! Після прогнозу експерта в ефірі одного з російських каналів, що у випадку прийняття закону, російський рубль відразу впаде на третину і далі буде рухатися лише в одному напрямку  - донизу, ведуча продовжувала по інерції твердити «Крим наш», але її обличчя було ніби списане з картини експресіоніста Едварда Мунка «Крик». А один з гостей дозволив собі відкрито погрожувати чомусь  Америці, що вони будуть використовувати програмне забезпечення західних приватних компаній на свій розсуд, не дотримаючись права інтелектуальної власності.

Пісня про зайців
Один з найвідоміших російських пропагандистів написав у Twitter, що нові санкції США проти РФ будуть дуже серйозними; що Вашингтон і надалі нарощуватиме санкції і виправдання цьому шукати не буде, оскільки не вважає за потрібне; що США будуть душити Росію економічно, у зв'язку з чим їй варто думати не про відповідь на санкції, а про те, як розвивати економіку в нових умовах.


Поки російський заможний клас в паніці вирішує, що далі робити з своїми активами, що знаходяться тепер на ненадійній землі, згадуючи «добрим» словом завойовника нових земель для Росії, сам «верховний», в пику заходу, мабуть, наспівуючи дивні слова з відомої пісні про косовицю трин-трави і про те, що їм, як кажуть тюрки,  барі-бір, підписав закон про День прийняття Криму, Тамані й Кубані до складу Російської імперії (1783 рік).

 

Правильною дорогою йдете, товариші!
Після звістки про нові санкції життя в Росії обіцяє стати веселішим. Втім, введення закону про День прийняття Криму… , що відбулося вже після об’явлення про проект санкцій, ясно свідчить, що кремль піде до кінця.

 

Кажуть, що Путін не передбачуваний. Навпаки, він передбачуваний. Віддавати Крим для нього неприйнятно. Тому він буде зараз посилювати військово-розвідну діяльність проти України, вишукувати слабкі ланки і заходи щодо руйнування єдності в ЄС аж до повного розпаду. Інша можливість для Путіна втриматися за таких відносин із заходом – Китай. Але Путін розуміє, що з такою послабленою Росією Китай буде поводитися не краще, ніж захід. В кращому випадку буде скупляти за безцінь ресурси. А це для Путіна теж неприйнятно.


А тут ще в Східному Сибіру люди ворохоблять з приводу масової вирубки лісу і експорту деревини до Китаю: з гаслами «не дамо знищити батьківщину» перекрили дороги, не пропускають лісовози.


Втім, поки що у Путіна є підтримка більшої частини населення. Поки що Закони на кшталт «Крим наш» приймаються під бурхливі оплески росіян. Але не випадково мудрі кажуть, що збоку видніше.  А збоку це нагадує сюжет з відомої картини Пітера Брейгеля молодшого «Сліпі ведуть сліпих», і не факт, що сліпі з часом не прозріють, коли введуть санкції і рубль полетить.


Наостанок.
По-перше. Дуже неприємне відчуття виникає, коли бачиш українських політекспертів в московських ефірах. На що вони там сподіваються? Хіба той же Трюхан, Карасьов, Соколовська та інші не розуміють, що коли десяток зухвалих росіян разом з ведучими не дадуть їм висловитися, будуть закрикувати, насміхатися, взагалі, робить з них верок сердючок, то це підніме їх власний імідж і українців у світі? Є ж технології, той же скайп, наприклад…

 

По-друге. Поведінка тваринки, яку заганяють в глухий кут, передбачувана. Вона кидається на того, хто поруч. До того ж маємо відкриті заяви Лукашенка, що Білорусія і Росія – це один військовий союз. Тому зараз і з півночі та зі сходу маємо реальну загрозу і, як ніколи, стан ПРО та ППО стає надзвичайно важливим, а короткострокове навчання всього чоловічого населення користуватися протитанковою зброєю - просто необхідне. Взагалі, найкращим варіантом на сьогодні було б надати НАТО в оренду необхідну територію в Україні для декількох баз.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013