lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2018

КОМПРАДОРСЬКА АНТИКОРУПЦІЯ В УКРАЇНІ:
ПРОЗОРО ЧИ «ВТЕМНУ»

 

Автор: М. Терлецький
05. 04. 2018 р.

 

«Не так тії вороги,
Як добрії люди —
І окрадуть жалкуючи...
(Т.Шевченко)

 

 

 

Ми за прозорість!
Цікаве все-таки у нас життя. Е-декларування, про необхідність якого так довго і так по-революційному говорили антикорупціонери, нарешті отримало законне життя, але… Але українське суспільство отримало черговий холодний душ, коли побачило як затято ті, що самопрозвали себе антикорупціонерами, виступили проти е-декларування своїх доходів.

«Ми за прозорість, але для себе. Україна загине, якщо ми будемо показувати свої доходи…» - цей лейтмотив лунає з усіх мікрофонів, до яких вони мають доступ.  Галас, плач, стогін… Україна у вогні, люди кров проливають…

 

Страшні передбачення від антикорупціонерів.
Тяжкі часи пережила Україна: і навали многоязиких ворогів в минулому, і багатовіковий гніт. Все витримала, не впала, встояла. Вистояла і проти російського агресора в новітній історії. А ось від е-декларування антикорупціонерів – не встоїть. Впаде, розвалиться…

 

Скільки ж отих заручників української суверенності і хто вони?
Як повідомляє прес-служба НАЗК, суб’єктами декларування є фізичні особи, які одночасно відповідають усім складовим ознакам, передбаченим пунктом 5 частини першої статті 3 Закону про запобігання корупції.  До них зокрема відносяться ті, що:

 

Отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою;

 

Систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, — якщо оплата таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції;


Отже, отримують кошти. Кошти, як виявилося, великі, і значна частина цих коштів іноземного походження.

 

Суспільство за е-декларування.
Переважно громадянське суспільство і велика частина народних обранців за декларування доходів тих, що звуться антикорупціонерами.

 

«Я переконаний, що всі громадяни, які впливають на будь-які державницькі рішення, формують антикорупційні органи, що періодично розробляють законопроекти, про що періодично повідомляють деякі громадські організації, — це вплив на правову політику держави. Тому я бачу цілком доречним, що вони мають показувати джерела фінансування. А найголовніше — звітувати від кого отримуються кошти і на що вони витрачаються», — каже один з нардепів. І з цією думкою не можна не погодитися. Всім, за винятком тих, кому ближче до душі працювати не прозоро, а втемну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 


 

 

 



КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013