lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017    facebook.com/Lexikoukr

БЛОКАДА ДОНБАСУ:
ВІД УЛЬТИМАТУМУ ДОБРОВОЛЬЦІВ
ДО УЛЬТИМАТУМУ ПРЕЗИДЕНТА

 

(Продовження)

Попередня    


Автор: М. Терлецький

19 березня 2017 р.
1214-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 

 

 

Бо де скарб твій, там буде і твоє серце

Мат. 6:21

 

 

ЩЕ ДВІ ЗНАЧНІ ПОДІЇ ТРАПИЛИСЯ 15 БЕРЕЗНЯ.
Одна з них – це те, що відбулося 15 березня 2017 року між поліцією і активістами біля Костянтинівки.


За інформацією поліції, 15 березня близько 16:30 правоохоронці зупинили для перевірки автоколону у складі близько 50 осіб на чолі з народним депутатом Тарасом Пастухом.  Під час сутички громадяни відсунули огороджувальні плити та намагались прибрати службовий автомобіль, що обмежував рух на пункті пропуску. Крім того, один з активістів розпилив газ в обличчя поліцейському, і постраждалого довелось шпиталізувати. Зазначається, що поліцейські перш ніж здійснити попереджувальний постріл у повітря, сповістили блокадників про заборону наближатися до стратегічного об'єкту та право використання зброї відповідно до Закону Про Національну поліцію.


На відео цього конфлікту, яке активісти опублікували на своїй сторінці у Facebook, хтось кричить:
- На беззбройних людей піднімають зброю, стріляють співробітники поліції. - Після чого чутно автоматні черги...

 

На екрані видно, як активісти починають співати Гімн України і під акомпанемент свисту куль над головами повільно рухаються. Попереду них поліцейський дає автоматні черги...

 

«Душу й тіло ми положим…» — лунає голосно над трасою, де час від часу лунають постріли...


Ця картина викликає в пам’яті хроніку окупації Криму, коли 4 березня 2014 року військові 204 тактичної авіаційної бригади в Бельбеці взяли прапори й знамена, построїлися і на чолі з командиром Юлієм Мамчуром заспівали гімн і пішли на отетерілих від такої сміливості російських військових. Ті кричали, погрожували, не прибирали з прицілу, стріляли в повітря, а українські військові пройшли повз озброєних окупантів.
Тільки там були зі зброєю російські, вороги, а тут свої… І пройшло три роки після Революції Гідності…

 

ДВА МОТИВИ БЛОКАДИ. ЩО КОМУ БЛИЖЧЕ
Зрозумівши, що з активістами мирно не впоратися, а блокаду не знімеш, аби не показувати втрату влади, Президент видає Указ № 62/2017 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року "Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України", яким узаконює блокаду і залучає до її виконання державні органи. Ніби, нарешті, все закінчилося, як і мріяли добровольці. Але...


В самому рішенні Ради безпеки кидається в очі, що воно прийняте, по-перше, «з метою захисту прав і свобод громадян України», а по-друге, визначає, що припиняється переміщення вантажів через лінію зіткнення  до реалізації пунктів 1 і 2 Мінського "Комплексу заходів" від 12 лютого 2015 року, а також до повернення захоплених підприємств.

Те, що там йдеться про вимогу припинення вогню і відведення важкого озброєння, дуже добре. Але...


Як бачимо, в рішенні Ради національної безпеки і оборони України ні слова про звільнення і обмін всіх заручників та незаконно утримуваних осіб (це пункт 6 Мінського "Комплексу заходів").

 

 

Як же так? «З метою захисту прав і свобод громадян України»? Хіба наші полонені не громадяни України? 


Стаття 3 Конституції України, гарантом якої є президент, говорить:
"Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави".

 

То що має бути для верховного головнокомандуючого вищим за цінністю: свобода, життя і здоров'я наших військових чи повернення підприємств?


Мабуть, те, за що вийшли на блокаду добровольці, і те, за що держава об’явила блокаду, різні речі. Неспівставні. Незрозумілі.

 

Хоча, як говорить мудра книга: "Бо де скарб твій, там буде і твоє серце".

 

 

 

Читати далі

Попередня    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013