lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017

Ось тобі, прокуроре, і Юріїв день?
Чи обіцянка — цяцянка, а народу радість?


Автор: М. Терлецький

14 лютого 2017 р.
1181-й день з початку руху протесту "Євромайдан"
革命尊嚴1181天

 

 

З вуст Луценка Ю.В. влітку 2016 року, по телебаченню, в добрий чи недобрий час, пролунало, що Генпрокуратура розпочала перевірку на недоброчесність прокурорів, виклавши на своєму сайті заповнені останніми анкети доброчесності прокурора. Цікаво, що всі вони написані так, як в пишуть школі, списуючи один в одного: відмінність тільки в ПІБ та даті. Але ще цікавіше, що, мабуть, всі заявили, що не порушували присягу прокурора.

    

Взагалі, очищення лав правоохоронців від тих, хто давно таким не є, - справа по своїй значущості, мабуть, важливіша від перемоги над зовнішнім ворогом: не було б гною в здоровому тілі – ворог не посмів би ступити своїм брудним чоботом на нашу землю.

 

Нагадаємо, що Присяга прокурора (Стаття 36. ЗУ Про прокуратуру) містить:

 

1. Особа, призначена на посаду прокурора, набуває повноважень прокурора після складення Присяги прокурора такого змісту: "Я, (прізвище, ім’я, по батькові), вступаючи на службу в прокуратуру, присвячую свою діяльність служінню Українському народові і Україні та урочисто присягаю: неухильно додержуватися Конституції та законів України; сумлінним виконанням своїх службових обов’язків сприяти утвердженню верховенства права, законності та правопорядку; захищати права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства і держави; постійно вдосконалювати свою професійну майстерність, бути принциповим, чесно, сумлінно і неупереджено виконувати свої обов’язки, з гідністю нести високе звання прокурора".

2. Текст Присяги підписується прокурором і зберігається в його особовій справі. Процедура складення Присяги визначається Генеральним прокурором України. Про складення Присяги вноситься запис у трудову книжку….

 

Однак, попри заявлене Генеральним прокурором Луценком Ю.В. робота по очищенню прокуратури від професійно непридатних і тих, що не дотримуються присяги прокурора, насправді належним чином не ведеться.
Доказом того є факти, коли тільки за надзвичайними наслідками вимушені більше не утримувати тих, кого мали б давно звільнити.
Так, у ніч проти 16 січня в центрі Олевська, що в Житомирській області, сталася кривава стрілянина і лише після цього Луценко вимушений був відреагувати на резонансний розголос і звільнити заступника місцевої прокуратури. Заступника керівника...
Між тим, керівник місцевої прокуратури чомусь не долучений до переліку відповідальних, хоча мав би нести, в першу чергу, відповідальність за такі "гарні" наслідки керівництва місцевою прокуратурою.


Про профнепридатність пана Островського на посаді прокурора свідчать і його правові знання, коли він або взагалі не відповідає на звернення, або надає письмові відповіді дивного зразка - без власного підпису. Така прокурорська тактика…


Нещодавно прокуратура області кинула всі свої сили (не юридичні знання, а зв’язки), аби витягти керівника місцевої прокуратури Островського від відповідальності по справі, що мала б розглядатися в адміністративному суду. При цьому "захисники" не гребували нічим: прийняті судом  ухвали суперечили одна одній, оголошувалися не підписані суддями рішення, копії рішень не надавалися заявникам, врешт-решт, в порушення Конституції України, відмовлялося під надуманими причинами в розгляді судом заяв.


Продовженням дивного відношення до недоліків керівника місцевої прокуратури є те, що повідомлення генеральному прокурору по порушення паном Островським присяги досі не розглянуто. А, може, від Генпрокурора такі повідомлення на його адресу приховують?


Те, що робиться наразі в місцевій прокуратурі, яка, здійснюючи нагляд за досудовим розслідуванням, те, що насправді керівництво місцевої прокуратури покриває абсолютну бездіяльність слідчих, які під прикриттям останніх по два-три роки не здійснюють жодних процесуальних дій, провокуючи хабарництво як єдиний спосіб хоч у якийсь спосіб рухати розгляд, говорить, що далі може бути невідворотні події... Ми вже мали Врадіївку з подій влітку 2013 року,  Криве Озеро, коли правоохоронні органи переходили межу неповернення. Зовсім нещодавно Олевськ…

 

Будете чекати й далі, що ще викине місцева прокуратура під таким керівництвом, Юрію Віталійовичу, чи будете розбиратися з фактами, які вам повідомляються про неправомірні дії прокурорів?

 

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013