lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017

Підписантам Будапештського меморандуму: ви в змозі хоча б закрити неконтрольований кордон Росії з Україною?


Автор: М. Терлецький

11 лютого 2017 р.
Російська військова навала: день 1081

 

Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї
Дата підписання: 05.12.1994

2. ...підтверджують їх зобов'язання утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України,крім цілей самооборони або яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об'єднаних Націй.

4. ... підтверджують їх зобов'язання домагатися негайних дій Ради Безпеки ООН з надання допомоги Україні як державі-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що не володіє ядерною зброєю, в разі якщо Україна стане жертвою акту агресії або об'єктом погрози агресією з використанням ядерної зброї.

 

5 грудня 2016 р. підписанти Будапештського меморандуму могли б відзначити із широким розмахом 22 річницю грандіозної події - відмови від ядерної зброї одного з найбільших її утримувачів в обмін на обіцянку гарантії суверенітету й захисту з боку країн-підписантів і ООН. Однак сталося не так, як сподівалося. Радіти нема чому: три роки агресії проти України – і жодної військової акції гарантів щодо виконання взятих обов’язків щодо підписаного Будапештського меморандуму! Мовчимо, бо не пам’ятаємо?..

Немає сенсу говорити про Росію в сенсі недотримання слова. Росія сьогодні нагадує пораненого ведмедя-людожера, який осатаніло кидається на кожного, хто навіть випадково трапляється на його шляху. І приборкати оскаженілого звіра, як відомо, можливо тільки в один спосіб.
О ось поведінка Великобританії та США, а також і європейських країн, яких Україна ціною тисяч життів своїх громадян захищала і захищає від коричневої чуми російського фашизму, викликає велике нерозуміння: Україна, віддавши ядерну зброю, опинилася обманутою в ситуації, коли гаранти відмовили їй в будь-якій летальній зброї для захисту.

Третій рік йде війна. Третій рік Росія захопила частину української території. Третій рік з російських градів і артилерії вбивають українців і руйнують міста і села… А гаранти? А що ж гаранти? Мовчать!

Не мовчіть! Ми, українці, хочемо знати, чи ви, гаранти безпеки українців, хоча б виконаєте мінімум мініморум і закриєте своїми військами  400-х кілометрову відрізок кордону Росії з Україною, який наразі Україна позбавлена можливості контролювати?

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013