lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017

БЛОКАДА ЗАХОПЛЕНОЇ ТЕРОРИСТАМИ ТЕРИТОРІЇ ДОНБАСУ: ТОРГУВАТИ ЧИ ВОЮВАТИ?


Автор: М. Терлецький

30 січня 2017 р.
Російська військова навала: день 1069

 

ІСТОРІЯ
Як відомо, 16 грудня бійці добровольчих батальйонів заявили, що, якщо протягом семи днів усі українські військовополонені не будуть звільнені терористами, добровольці почнуть тотальну блокаду окупованих територій.

 

25 грудня 2016 ветерани двох добровольчих батальйонів “Донбас” та “Айдар” оголосили про початок торгової блокади непідконтрольних Україні територій на Донбасі так званих республік ДНР та ЛНР через те, що бойовики так і не розпочали обмін полоненими.
"Ветерани починають дії щодо блокади торгівлі з окупованими територіями, на якій наживають мільйони як ватажки т.зв. ДНР/ЛНР, так і "українські" олігархи і чиновники", – написав Семенченко.
Блокада, як заявили її учасники, стосується, в першу чергу, контрабанди металу, лісу, алкоголю і сигарет, а не вугілля.

 

25 січня, за повідомленням Семена Семенченко, ветерани почали третій етап блокади торгівлі з окупантами. Заблокована залізниця Луганськ - Лисичанськ - Попасна біля Гірське-Золоте. 12 вантажних поїздів і більш ніж 700 вагонів на цій ділянці сьогодні виключені з процесу фінансування тероризму.

 

РЕАКЦІЯ ВЛАДИ
Негайно після оголошення ветеранами дій щодо зупинення товаропотоку  влада кинула в бій свої сили (проте не найвищого рівня, як завжди, для рекогносцировки) на дискредитацію блокади.

 

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" висловився, що заяву щодо початку блокади окупованих територій Донбасу зробили не ветерани АТО.
"Це не ветерани АТО зробили таку заяву, бо до мене надійшла величезна кількість заяв від інших ветеранів АТО, які просять врешті-решт навести лад. Це по-перше", – сказав він.
"По друге, я категорично проти таких дій, і причин декілька. Причина перша: ці дії абсолютно не санкціоновані жодною державною установою, яка вповноважена на такі дії… По-друге: я вже сьогодні бачу, що ініціатори цього шоу почали здавати трошки назад..."
Забігаючи наперед, тепер можна оцінити здатність наших чиновників розбиратися в ситуації. Те, що дії не були санкціоновані державою, - це правда. А от те, що ініціатори блокади почали здавати трошки назад, тут чиновник видавав бажане за дійсне. Як показав час, через місяць, Георгій Тука все ще заявляє, що організатори блокади Донбасу продовжують порушувати закон. Отже не здали назад, як це передрікав заступник міністра…

 

Напрочуд незвично швидко спрацювала прокуратура. За фактом блокування залізниці в Луганській області на лінії розмежування було відкрито кримінальну справу.
"Відомості за даним фактом внесено до ЄРДР з попередньою кваліфікацією ч. 1 ст. 279 Кримінального кодексу України, це блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, яке порушило нормальну роботу транспорту. Покарання передбачає штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи до 2 років, або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років", - заявила прес-секретар прокуратури області Ганна Зикова.

 

Не залишилася в стороні і Луганська адміністрація, стурбована у тому числі за Західну Україну.
"Акція окремих народних депутатів України та колишніх бійців добровольчих батальйонів "Донбас" та "Айдар" становить загрозу енергетичній безпеці країни. Протестувальниками заблоковані порожні вагони, призначені для транспортування вугілля на підконтрольну Україні територію. Якщо постачання палива не будо відновлено, без енергоносіїв залишаться теплоелектростанції Центральної і Західної України", - наголосив голова Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

 

Служба безпеки України теж відреагувала і різко засудила економічну блокаду тимчасово окупованих територій.
У СБУ зазначають, що дії активістів "створюють передумови до зриву стабільного функціонування енергосистеми України".
"З урахуванням наявності в Україні 5 ТЕС, які виробляють до 15% теплової генерації, відсутність поставок вугілля антрацитної групи призведе до дефіциту потужностей, що генерують, в Об'єднаній енергетичній системі України і змусить впровадити графік "віялових" відключень споживачів", - сказано в повідомленні служби СБУ.
Також наголошується, що блокування "завдає прямої шкоди державі" - з 25 січня 2017р в ОРДЛО залишилося 385 вагонів із 26,95 тис. тоннами вугілля загальною вартістю 35 млн. 35тис. грн., більш ніж 20 тис. порожніх вагонів, а також майно ВАТ "Укрзалізниця".

 

Те, що саме СБУ, а не Уряд і відповідні міністерства зробили заяву про економічні і виробничі наслідки блокади, говорить про багато що.
Три роки Уряд розповідав про свої грандіозні звитяги в управлінні промисловістю країни. Три роки була можливість перевести ці 5 ТЕС на доступне вугілля. Але. Але протягом 3 років виконавча влада виявилася неспроможною не тільки вирішити проблему з переведенням генеруючих підприємств на вугілля, яке видобувається на підконтрольній території України, а навіть і не передбачала проблем. І, отже, виявилася абсолютно неготовою (крім, звичайно, Георгія Туки) дати свій коментар з приводу того, що вона збирається терміново робити. Зима, як завжди, прийшла зненацька, а тут ще й ці патріоти…

 

ПРОФЕСІЙНЕ ЗМАГАННЯ ВЛАД: ЯК У НИХ І У НАС
Недолугість до рівня профнепридатності наших чиновників стає ще більш очевидною на фоні роботи нашого ворога з вирішення аналогічних питань.

 

Як ми добре пам’ятаємо, у листопаді 2015 року було припинене електропостачання Криму з материкової України по всім чотирьом лініям, і півострів, а це два мільйони жителів, поринув у темряву. Зупинилися підприємства, школи й лікарні перейшли на автономні джерела. Світло в житлові будинки подавали за графіком і всього на кілька годин у добу.

 

Проте вже 2 грудня внаслідок професійних дій уряду Росії, під особистим контролем президента, була запущена перша гілка енергомосту потужністю в 200 Мегават.
Введення в дію 15 грудня другої нитки збільшило його потужність до 400 Мвт. Третя нитка енергомосту в Крим була введена в експлуатацію 14 квітня 2016 р.
11 травня  2016 р. відбувся запуск четвертої лінії енергомосту в Крим.

 

Слід зазначити, що енергоміст - унікальний комплекс, по обсягам і складності будівництва точно неспівмірний з реконструкцією п’яти сумнозвісних ТЕС, які становлять нерозв'язну проблему для наших чиновників. Сумарна довжина всіх ліній електропередачі досягає тисячі кілометрів. Це тільки на суші. Під водою по морському дну прокладено ще близько 230 кілометрів кабелю. Додайте ще підстанції і багато чого.
І на все це будівництво було витрачено півроку.

 

Таким чином, дії нашого сьогоднішнього ворога показали, що навіть такі величезні задачі можуть бути вирішені в найкоротші строки, якщо справою займається професійна владна команда, націлена на роботу, а не на щось інше.
Додайте ще, що у вересні 2017 року на кожній з теплоелектростанцій, що розпочаті будівництвом в Сімферополі й Севастополі, буде введено в експлуатацію по одному блоку.


Окрім того, професійні дії уряду нашого ворога призвели до того, що Крим почав одержувати ще й природний газ по магістральному газопроводу, що зв'язав півострів з газотранспортною системою Росії.

 

Як бачимо, порівняння дій двох урядів говорить красномовно про багато що.
Скоріше за все, наших чиновників більше цікавила торгівля з окупованими територіями, ніж вирішення питання переведення 5 ТЕС на наявне в підконтрольній території вугілля. А може, допомагали у такий спосіб власнику, оскільки і вугілля і генеруючі підприємства належать одній і тій же людині. Тож і реалізація вугілля за ціною «Роттердам» вирішена, і на переобладнання витрачатись непотрібно.

 

ЗАЛІЗНИЙ АРГУМЕНТ
І ще про один резон, «залізний аргумент», української влади, а саме «економічний»: «вони зареєстровані у нас і  платять податок на прибуток Україні». Так і хочеться спитати: скільки відсотків складає податок від прибутку - 16, 18? Тільки шосту частину? Отже, левова частина прибутку залишається «там» і куди вона далі спрямовується – на продукти харчування для «захисників» ЛНР і ДНР чи на патрони – нам точно невідомо. Скажу більше. А хто перевіряв фінансові звіти цих підприємства на місці, хто був з податківців на непідконтрольних нам територіях? Хто дасть гарантію, що в тих звітах прибуток зазначений в повному обсязі? Може, ці підприємства тільки для того й зареєстровані в Україні, щоб уникнути санкцій на збут продукції? Ніяких гарантій і нічого невідомо...

Проте відомо, що вчора загинули п’ятеро наших вояків. Відомо, що в районі Авдіївки сьогодні терористи застосували танки і артилерію, перебили останню лінію електропередач, внаслідок чого знеструмлені Донецька фільтрувальна станція та Авдіївський коксохімічний завод, який забезпечував місто теплом. Бойові дії не припиняються... То чи морально виправдана в таких умовах торгівля?

 

НАОСТАНОК
Отже, маємо блокаду. За те, що не могла побороти влада, - корупцію і торгівлю на крові – взялися ветерани АТО. Влада, що не змогла вирішити ці питання через непрофесійність, через квотне політичне призначення на командні пости в уряді людей, що не мають ні певної освіти, ні знань, ні досвіду такої роботи, намагається чинити спротив активістам. Говорю, що не змогла вирішити ці питання через непрофесійність, а сам думаю: може, і не тільки через профнепридатність. Можливо, на вирішення таких важливих задач, що стосуються країни і громадян, у чиновників просто не вистачало часу, якщо пріоритетом стояла розробка і впровадження геніальних схем, офшорів, потоків… А доба, як ви знаєте, складається лише з 24 годин…

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013