lexikoukr   ГОЛОВНА - ДОПИСИ - 2017

ПРО "ДРІБ’ЯЗКОВЕ" ПИТАННЯ – УКРАЇНСЬКУ МОВУ В УКРАЇНІ


Автор: М. Терлецький

25 січня 2017 р.
1161-й день з початку руху протесту "Євромайдан"

 


Немає руху, - зрік мудрець зсивілий
Промовчав інший – став ходити перед ним:
Міг краще заперечити він чим?
Хвалили всі відвіт метикуватий…

Панове, випадок кумедний цей
Мене на іншу думку навертає:
Ось сонце перед нами день кружляє,
Однак правий упертий Галілей.

 

Ще навіть не почали розглядати в Раді проекти мовного закону, а апологети російської мови вже почали в ЗМІ рішуче заявляти про свою непримиренну і непохитну незгоду приймати закон про державну мову.


Одні з противників єдиної державної мови стверджують, що питання настільки мізерне і, отже, не варто втрачати на нього зусилля і час. При цьому не пояснють, чому вони марнують свій час і зусилля на те, щоб заперечувати необхідність навести нарешті в Україні мовний лад?

 

Другі посилаються на те, що живуть же добре люди в багатомовних країнах - Швейцарії, Канаді. При цьому «забувають» про те, що живуть вони гарно не тому, що мають багатомовну спільноту, а тому, що не мають економічної і політичної влади, у якої геть-чисто відсутній менталітет європейської людини 21-го століття, а натомість свідомість захоплена неосяжною для здорового глузду  захланністю. І що саме благополуччя «багатомовних» стримує і присипляє той негатив, який, далебі, вони мають від мовної розпорошеності.

 

Три вороги України

 

Людина, яка живе багатою не на благо суспільства…

 


Треті волають, що це приведе до розколу суспільства, війни. Так і хочеться спитати: а хіба зараз не йде війна з Росією з причини, яку вона назвала «захистом російськомовних»? Отже, не було б російської мови в Україні – не було б війни.

 

В одній книжці для дітей наведена така легенда. Якось у мудреця спитали, що найкраще і найгірше у світі. І ось що любомудр сказав:

 

-  Найкраще у світі - це мова. За допомогою мови будуються міста, роз­вивається культура народів. За допомогою мови ми вивчаємо науки й одержуємо знання. За допомогою мови люди можуть зрозуміти одне одно­го, вирішувати різні питання, просити, вітати, миритися, виконувати прохання, надихати на подвиги, висловлювати радість, освідчуватися в коханні. Тому немає нічого кращого за мову.

 

-  Найгірше у світі - це мова. За допомогою мови люди засмучують і розчаровують одне одного. За допомогою мови можна обманювати, хитрувати, сваритися. Мова може зробити людей ворогами, призвести до війни, нею наказують руйнувати міста і навіть цілі держави, вона може приносити в наше життя горе і зло, зраджувати, ображати. Чи може бути щось гірше за мову?!

 

Брати мої, єднаймося у мові,
Єднаймося у вірі, я і ти.
Споконвіків ми силу мали в слові.
Єднаймося, щоб землю вберегти...

 

 

 

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013