УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ: ОФШОР-ГЕЙТ, МАТУСЯ-ГЕЙТ, ОНИЩЕНКО-ГЕЙТ…23 грудня 2016 р.. 1128-й день з початку руху протесту "Євромайдан"
Якщо до цієї послідовності подій в українському суспільстві - ОФШОР-ГЕЙТ, МАТУСЯ-ГЕЙТ, ОНИЩЕНКО-ГЕЙТ - додати ще послідовність сум у валюті, що відповідають вказаним подіям, то з точки зору математики матимемо числовий ряд, який поза сумнівом розбігається, причому карколомно. Якщо полишити вищу математику і висловитися мовою пересічного громадянина, то все це вкладається в просту думку: крадуть, батечку, крадуть, і, що не час, то більше. Вони наживаються, а ми все біднішаємо і біднішаємо…
Отже, мова про опозицію, але хто вона? «Батьківщина», «Самопоміч», «Радікальна», позафракційні? Чи це не ті партії, вожді яких скрізь і всюди мантачать про те, що денно і нощно страждають разом з «своїм» народом, але, прокидаючись зранку, замість молитви про добробут людей читають про рейтинги, свої і конкурентів? Як ви розумієте, на таку «опозицію» покладатися і з третім гейтом, що бере початок з плівок тепер вже Онищенка, навряд чи варто. Тут, якщо не візьмуться західні спеціалісти, то треба знову плюнути і розтерти.
Втім, не було щастя… Тож дійсні портрети тих, хто щосили пнеться на ще не звільнене місце верховного, все частіше виставляються суспільству на загальний огляд тими ж таки претендентами. Вони виводять один одного на чисту воду, показуючи себе у вигляді голих принців і принцес. Ось, наприклад, останній спіч Ляшка про Тимошенко:
https://www.youtube.com/watch?v=0Wlu8kFfisE
Біда. У великій країні катма достойників! Пересічний українець сьогодні не бачить політика, за якого голосував би двома руками: про нинішнього верховного вже стільки сказано, що нема потреби щось додавати. Серед решти претендентів відсутні чи майже немає таких, хто не залазив уже в державну кишеню, тобто нашу, як у свою.
Дикунський олігархічний капіталізм з претензією на європейськість. Люди, які добросовісно працюють на своїх робочих місцях, не отримають від роботодавців-капіталістів достатньої оплати, аби розрахуватися навіть за комунальні послуги. Міністерство економіки за всі пострадянські часи навіть не зробило спроби викласти суспільству перелік рекомендованих тарифних розцінок на відрядну і почасову оплату праці, які принаймні становили б мінімум мініморум тих, що впроваджені в Європі, до якої ми нібито прагнемо прийти. Країна вишикувалася в чергу з простягнутою рукою за субсидіями. При цьому капіталісти через своїх у владі і ЗМІ щоденно вбивають в голову людям, що це єдино правильна економічна політика. І за такої державної політики, і такого менталітета українських капіталістів ми ображаємося, що нам раз за разом відмовляють від запрошення долучитися до європейської спільноти!
А що ж люди? Добре знаючи українське прислів’я «чого бідний, бо дурний…», вони продовжують сидіти вдома і спостерігати за тим, як вони самі й такі, як вони, стають все біднішими, а влада багатшою і все більше грузне в корупції. Як показує статистика, на мітинги, в т.ч. стосовно збільшення тарифів, збирається по всій 40 мільйонній Україні декілька сотень громадян. Ще трохи, «для масовості», підкупають організатори. Оце і всі убогі. Решта українців купається, напевне, в розкоші. Біда українських реалій ще й в тому, що політики ревносно конкурують і в жодному випадку на цих мітингах не долучаються і не підтримують один одного.
Джебран Халіль Джебран, видатний ліванський і американський філософ, художник, поет і письменник XX століття, писав:
|
LEXIKOUKR EST. 2013