posts

ГОЛОВНА - ДОПИСИ

Про рік англійської мови в Україні,
або чому наші політики полюбляють використовувати синоніми тільки російською?

 

   9 грудня 2016 р.

 

Ви помітили, що наш політик, коли в його лексиконі бракує слова українською мовою, він використовує не англійський, німецький чи французький синонім, а вдається до російського замінника.


Закінчується 2016 - рік англійської в Україні. Може, хтось чув, як щодня наввипередки ФМ станції та телевізійні вітчизняні канали ведуть передачі англійською мовою, хоча б елементарного рівня складності?  Чи бачите вікторини, конкурси, які б заохочували населення (і в першу чергу дітей) до оволодіння іноземною мовою?

 

Урядовці постійно скаржаться на брак коштів. Меценатів цієї справи якось не видно. Олігархам грошей шкода, щоб вчити всіх, а себе і дітей вони й так навчать за кордоном. Тільки Савік Шустер відгукнувся, та й той ніби зупиняє роботу. Чи його зупиняють... Прикро бачити, як в країнах, які разом з нами отримали незалежність, діти, на відміну від наших, вільно спілкуються тією ж англійською.


Та якби тільки з англійською так виглядали справи. 25 років держава не спромоглася зробити навіть українську мову престижною, бажаною, а для нового покоління однозначно своєю рідною. 25 років втрачених ілюзій об’єднатися принаймні у мові та створити процвітаючу і повноцінну у всіх ознаках історичну спільноту – мові, звичаях, добробуті, гордості за життя на землі великого  стародавнього роду  -  український народ.


Не за горами новий рік. Уже пролунала нова заява: 2017-й рік буде оголошено роком німецької мови в Україні та української мови в Німеччині.

 

Не сумніваюся, що Німеччина зробить справу. А ми? Наші посадовці, дежав’ю , здатні тільки на заяви, робити  вони не хочуть і не вміють. Та й про використання грошей бюджету у багатьох з них зовсім інші думки.  Щодня чуємо: того спіймали, той поцупив... Куди тут до якоїсь мови, на яку ще й потрібно витрачатися…

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013