posts

ГОЛОВНА - ДОПИСИ

«СПРАВА ШУСТЕРА». ТА ЧИ БУДЕ ПОДАВАТИ ШУСТЕР В СУД НА ДФС?

30 квіт. 2016 р.


 

Як завжди наші ЗМІ повідомляючи обставини справ легковажать словами, не ускладнюючи собі життя точністю передачі змісту.
Так, у справі з позбавленням права на роботу в Україні журналісти використовували взяте у позику одне у одного словосполучення «відсутність судимості». Між тим, якщо кинути погляд на існуюче законодавство, то побачимо дещо відмінне від того, що поширюють ЗМІ.
Питання видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства врегульоване постановою КМУ від 27 травня 2013 р. № 437  з однойменною назвою.
Пунктом 6 постанови визначені умови отримання дозволу, п.25 анулювання дозволу:

6. Для отримання дозволу на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства, крім осіб, зазначених в абзаці шостому пункту 2 цього Порядку, роботодавець подає територіальному органові:
-      довідку МВС про те, що іноземець чи особа без громадянства, які на момент оформлення дозволу перебувають на території України, не відбувають покарання за скоєння злочину та стосовно них не здійснюється кримінальне провадження;
-      довідку уповноваженого органу країни походження (перебування) про те, що іноземець чи особа без громадянства, які на момент оформлення дозволу перебувають за межами України, не відбувають покарання за скоєння злочину та стосовно них не здійснюється кримінальне провадження.
-      Документи, зазначені в абзацах третьому, шостому та дев’ятому цього пункту, повинні бути перекладені на українську мову, засвідчені згідно із законодавством країни їх видачі та легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

25. Дозвіл анулюється у разі:
-      встановлення недостовірності даних, що містяться у поданих роботодавцем документах;
-      набрання обвинувальним вироком суду, за яким іноземця чи особу без громадянства засуджено за скоєння злочину, законної сили.


Як бачимо, для претендентів на роботу, окрім відсутності встановленого судом покарання за скоєння злочину, законодавець передбачає додатково, що  стосовно них не здійснюється кримінальне провадження.

Проте, як повідомляє прес-служба ДФС, «Державна фіскальна служба розслідує кримінальне провадження проти журналіста й ведучого Савіка Шустера, а також посадових осіб компанії Савік Шустер Студії по факту навмисного ухиляння від сплати податків».
Подробиці зазначених справи містяться в ухвалі Печерського суду:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/56715824

В провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі ГУДФС у м. Києві знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100060000248 від 23.11.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.212 КК України.
Підставою для внесення відповідних відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР являється акт №501/26-55-22-03/36588953 від 20.11.2015, складений ДПІ у Печерському районі ГУДФС у м. Києві «про результати планової документальної перевірки ТОВ «Савік Шустер Студія» (код 36588953), з питань дотримання законодавства за період з 01.07.2012 по 31.12.2014, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2012 по 31.12.2014».
В ході досудового розслідування, встановлено заниження службовими особами ТОВ «Савік Шустер Студія» податку на додану вартість за період 2012 - 2014 років на загальну суму 1,9 млн. грн. шляхом реалізації створеного аудіовізуального твору за заниженими цінами та заниження об'єкта оподаткування податку на прибуток на загальну суму 10,6 млн. грн.

Однак, як зазначає адвокат Савіка Шустера Ярослав Романчук  кримінальне провадження, яке ведеться Слідчим управлінням ГУ ДФС у м.Києві порушене по факту і процесуальний статус Савіка Шустера на сьогоднішній день визначений як свідок і йому не пред'явлене обвинувачення у вчиненні злочину.

Крім того, щодо заявленого в службі про неповноту сплати податків із суми позики, то, як зазначила сама служба, вона тільки планує "в рамках провадження … здійснення податкової перевірки Шустера щодо повноти сплати податків із суми неповерненої позики". Тільки планує, а вже поширена інформація про правопорушення!
З цього приводу адвокатом надана вичерпна інформація:

Це правовідносини між резидентом Кіпру і Савіком Шустером, громадянином Канади, які ніяк не пов'язані з державою Україна.
Договір фінансового кредиту укладений у 2008 році між резидентом Кіпру і Савіком Шустером, громадянином Канади.
Даний кредитний Договір не реєструвався в Національному Банку України.
Цей договір дійсний на сьогоднішній день, він не припинений і термін позовної давності застосовуватися не може, прощення боргу кредитором також не було.
Цільове призначення цих кредитних коштів - придбання будинку в Італії.
Правовідносини між двома суб'єктами відбувалися за межами території України.
Кошти на придбання будинку надходили на рахунок Савіка в Італії, гроші в Україну не заходили.

Пунктом 25 постанови передбачено, що дозвіл анулюється у разі встановлення недостовірності даних, що містяться у поданих роботодавцем документах.

Враховуючи наведене, МВС правомірно видала Шустеру довідку, що він на момент оформлення дозволу не відбуває покарання за скоєння злочину та стосовно нього не здійснюється кримінальне провадження, яка і була надана службі зайнятості. Отже, по-перше, в довідці відсутня недостовірна інформація, а, по-друге, не роботодавець її склав. А по-третє, анулювання дозволу службою зайнятості на підставі встановлення недостовірності даних, що містяться у поданих роботодавцем документах, було незаконним з огляду на недостовірність відомостей про кримінальне провадження проти Савіка Шустера, надане ДФС.
Висліди (для органів обвинувачення): коли ми бачимо, як слідчі і прокурори скаржаться на суди, хочеться порадити подивитися у дзеркало і піти на курси вивчення логіки, аби вміти наводити неспростовні докази.
Питання (до Шустера): чому він не подає в суд на порушення з боку службових осіб?
І ще цікавинка. Чи то правда, що засновником ТОВ «Савік Шустер Студія» є компанія Шустер Медіа Інтернешнл Лімітед, з того-таки сумнозвісного Кіпру?

 

КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013