posts

ГОЛОВНА - ДОПИСИ

ДВА ПОГЛЯДИ НА «ЄВРОПЕЙСЬКІСТЬ» ПО-УКРАЇНСЬКІ: ЩО ПРОПОНУЄ ОЛІГАРХІЯ, І ЧОГО ХОЧУТЬ ГРОМАДЯНИ?

Вівторок, 20 жовтня 2015 р.
З початку революції гідності (21 листопада 2013 р.). День: 698

 

 

ДВА ПОГЛЯДИ НА «ЄВРОПЕЙСЬКІСТЬ» ПО-УКРАЇНСЬКІ: ЩО ПРОПОНУЄ ОЛІГАРХІЯ, І ЧОГО ХОЧУТЬ ГРОМАДЯНИ.

 

Якщо спитати пересічного українця, якими він бачить європейські цінності, що, на його думку, потрібно в першу чергу зробити по дорозі до Євросоюзу, то 98 із 100 почнуть говорити про розмір доходів: плати за виконувану роботу, розмір пенсії тощо. І тільки один чи двоє зі ста, й то не обов’язково, згадає про безвізовий режим з ЄС. А ось олігархія, тобто невелика купка людей, які зосередили в своїх руках владу, економічну, політичну, або й обидві разом, серед найперших пріоритетів бачить ліквідацію віз з метою спрощення подорожування Європою.

 

Така невідповідність мислення звичайного громадянина і олігархії обумовлюється тим, що більшості наших пересічних громадян з їх теперішніми доходами ЄС доступна тільки на екранах телевізорів, для них набагато актуальнішим питанням сьогодні є наступне: як прогодувати родину, як її одягнути, як сплатити за житло, газ, електрику, воду тощо. Буття олігархії, м’яко кажучи, відрізняється від буття демосу, що, як всім добре відомо, визначає різні свідомості, різні бачення і різні пріоритети…

 

Безвізовий режим з Європою, за відсутності реальних реформ в Україні, спрямованих на покращення життя громадян, може привести до того, що багато родин, які зневірилась, що в країні хтось насправді хоче започаткувати європейський рівень життя,  будуть збирати на квиток до ЄС в одну сторону.  Може, олігархія, свідомо чи несвідомо, прагне саме цього: зменшиться кількість претендентів на те ще останнє, що формально належить народу, - на землю, зменшиться кількість невдоволених, що не хочуть жити по-старому, в  той час як влада не прагне (і не вміє) жити по-новому. Виграє олігархічний капітал, бо зможе заповнити брак робочої сили ще дешевшими остен і зюден арбайтерами.

 

Невдовзі буде два роки з початку революції гідності, що мала на меті повернути українців на шлях до гідного європейського народу життя. На цих гаслах була обрана і влада. Проте час йде, а змін на краще громадянин не бачить. Складається враження, що теперішня влада не знає, що для цього треба робити, і намагається втриматися на своєму місці, роблячи другорядні речі, але видаючи їх за колосальні зусилля по впровадженню «європейськості», тобто реформ на покращення життя.

 

Може, для когось з влади зроблене за два роки і виглядає значним здобутком. Але люди, оцінуючи цей гігантський труд влади, задаються питаннями: чому розмір зарплат, пенсій переважної більшості українців несумісний з життям, чому треба просити милостиню у вигляді пільг, субсидій аби вижити українцю, який добросовісно працює? Чи справді олігархія хоче «в Європу», тобто жити за європейськими зразками, чи робить вона дійсно щось, аби звичайний громадянин мав гідний європейської людини рівень життя, чи це порожня балаканина і намагання видати свої бажання за воління народу?

.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter

   LEXIKOUKR  EST. 2013