posts

ГОЛОВНА - ДОПИСИ

НЕДОТОРКАННІСТЬ. ЧИ ТАК ВОНА КОНЧЕ ПОТРІБНА? І КОМУ?

Субота, 27 червня 2015 р. Російська навала. День війни: 486

 

https://en.wikipedia.org/wiki/File:The_Judgment_of_Cambyses1_WGA.jpg


Скільки разів ми чули від претендентів на отримання владних повноважень під час чергових і позачергових виборів (зауважте: тільки до завершення виборів!), що, як тільки народ зведе їх на олімп, вони миттєво скасують раз і назавжди ту неприродну недоторканність, яка в очах суспільства є ганебною ознакою нерівності громадян у своїх правах. Але розмови після виборів швидко стихають, а суспільний подразник залишається. Більше того, після виборів починаються розмови та обґрунтування необхідності цього явища, як єдиного національного способу мати можливість ні трохи не менше як боротися за права громадян. Що ж тут можна протипоставити такому залізобетонному аргументу борців у святій справі захисту поневіреного народу? Доводиться відступати.

 

Проте все ж таки наважимося відкрити Конституцію України і пошукаємо там те, що стосується недоторканності.

 

Розділ І ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ
Стаття 3. Людина, її… недоторканність… визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

 

Розділ II ПРАВА, СВОБОДИ ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА
Стаття 29. Кожна людина має право на… особисту недоторканність.

Отже, як бачимо, Конституція України передбачає необхідні та цілком достатні загальні цивілізовані норми недоторканності. Усі рівні в правах (ст.21 Конституції України) і всі без винятку мають право на недоторканність. Чого тоді ще не вистачає? Здавалося б, на цьому можна було б поставити крапку. Та ні.

Декому цього виявилося замало – і пішло-поїхало: гарантується, користується, поширюються гарантії…

 

Розділ IV ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Стаття 80. Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність...

 

Розділ V ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
Стаття 105. Президент України користується правом недоторканності ...

 

Розділ VIII ПРАВОСУДДЯ
Стаття 126. …недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України…
Стаття 149. На суддів Конституційного Суду України поширюються гарантії… недоторканності...

 

Отже, маємо вірити, що ні депутат, ні Президент, ні суддя, в т.ч. і Конституційного Суду України, не можуть обійтися без недоторканності.

 

А ОСЬ ЯК РОЗ’ЯСНИВ КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ ДОДАТКОВІ - ПОНАД ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ - ВИДИ НЕДОТОРКАННОСТІ, І ЯКА ДУМКА ПАНУЄ В СУСПІЛЬСТВІ.

 

КСУ: «…депутатська недоторканність... передбачає звільнення його від юридичної відповідальності у визначених Конституцією України випадках та особливий порядок притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності, його затримання, арешту, а також застосування інших заходів, пов'язаних з обмеженням його особистих прав і свобод».
Суспільство: не розуміє раціональну потребу в цьому, якщо іншими нормами основного закону, що має пряму дію, у чітко визначених випадках, вже передбачено звільнення від відповідальності депутата (ст. 80), а також обмеження його особистих прав і свобод, тобто загальнолюдських (ст. 64).

 

КСУ: «…Президент України на час виконання повноважень не несе кримінальної відповідальності, проти нього не може бути порушена кримінальна справа».
Суспільство: чи буде нести тоді відповідальність президент, під час виконання повноважень якого відбулися чи відбудуться події на кшталт розгону та розстрілу Майдану?

 

КСУ: «…Недоторканність суддів… має публічно-правове призначення…
Не допускається зниження рівня гарантій ... недоторканності суддів в разі прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів».
Суспільство: публічно-правове призначення – це абсолютно непевна необхідність захисту судді, що може вчинити кримінальний злочин. І останні події, що публічно показують дії суддів, які намагаються сховатися у свою мантію, щоб не відповідати за свої дії, тільки підтверджують необхідність зняття з них додаткової недоторканності. Ще більш красномовним є згадане «не допускається зниження рівня гарантій незалежності і недоторканності суддів в разі прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів». Цього немає ні в депутата, ні в Президента. Це виключно для себе.

 

Суспільство стоїть на тому, що положення щодо недоторканності депутата, Президента, судді мають бути вилучені з основного закону.
Кожна людина, рівна перед Богом і Законом, має право тільки на єдину і загальну недоторканність – особисту.

 

Боротьба з корупцією в судах:

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D1%88%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B8_%D0%B7_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B4%D1%96#/media/File:Gerard_David_012.jpg

 

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter   LEXIKOUKR  EST. 2013