posts

ГОЛОВНА - ДОПИСИ

ЧИ МОЖЕ БУТИ ЖЕБРАКОМ ЛЮДИНА, ЯКА ЩОДЕННО І ДОБРОСОВІСНО ПРАЦЮЄ?

Неділя, 21 червня 2015 р. Російська навала. День війни: 480

 

«Нищими на святой Руси называется сословіе людей, ничего не дѣлающихъ и промышляющихъ сборомъ подаяній Христа ради. Бѣдность всегда жила рядомъ съ богатствомъ; бѣдность покуда составляетъ необходимую принадлежность всякаго человѣческаго общества но нищихъ, существованіе которыхъ обусловливается извѣстною ступенью вѣрованій, въ древнемъ мірѣ не было: нищіе — средневѣковое явленіе. Въ лучшія времена греческой жизни, среди изящнаго античнаго міра, нищій, т. е существо, одѣтое въ рубище и почитаемое за что-то, былъ немыслимъ; его существованіе было противно самой организаціи тогдашняго общества». (Прыжов И.Г. Нищие на святой Руси. 1913 г.)

 

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%9D%D0%B8%D1%89%D0%B8%D0%B5_%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2.jpg
"Beggars"  S.A.Vinogradov


Як бачимо, жебрацтво як явище в колишніх політико-економічних формаціях або було явищем невластивим, або заснованим винятково на свідомості й віруванні людей, але ніяк не на економічних умовах ладу.

 

І те, що спочатку 21 сторіччя від Р.Х. величезна кількість людей, які не відмовляються від праці через догмати своєї віри або переконань, а щодня йдуть на роботу, проте не можуть за отриману зарплату забезпечити свої мінімальні потреби й тому змушені просити допомогу – субсидії, пільги тощо, а по суті – милостиню, беззаперечно говорить про те, що формула економічного життя української держави наразі некоректна.

 

Коли ми чуємо, що один в Україні отримав за рік доход в розмірі мільярда євро, а мільйони пересічних громадян за той же час – неповну тисячу євро, то будь-який учень початкових класів скаже, що той один отримав стільки, скільки мільйон інших громадян разом. А якщо дехто отримував і отримує більше мільярда? Ні, це неправильно. І таке розшарування до добра не приведе.

 

«Якщо десь прибуває, то десь убуває», - говорив відомий вчений. Або навпаки. Отже, державі потрібно створити механізм, який, на межі розподілу результатів роботи кожного суб’єкта економічної діяльності, де використовується праця найманих працівників, зменшить частину там, де прибуває, на користь тієї частки, що постійно зменшується и.  

 

 

 КРАЇНИ
Flag Counter   LEXIKOUKR  EST. 2013